conjugació del verb radiografiar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
canviar

indicatiu

  • present
     
  • radiografio
  • radiografies
  • radiografia
  • radiografiem
  • radiografieu
  • radiografien
  • perfet
     
  • he radiografiat
  • has radiografiat
  • ha radiografiat
  • hem radiografiat
  • heu radiografiat
  • han radiografiat
  • imperfet
     
  • radiografiava
  • radiografiaves
  • radiografiava
  • radiografiàvem
  • radiografiàveu
  • radiografiaven
  • plusquamperfet
     
  • havia radiografiat
  • havies radiografiat
  • havia radiografiat
  • havíem radiografiat
  • havíeu radiografiat
  • havien radiografiat
  • passat
    simple
  • radiograf
  • radiografiares
  • radiograf
  • radiografiàrem
  • radiografiàreu
  • radiografiaren
  • passat
    anterior
  • haguí radiografiat
  • hagueres radiografiat
  • hagué radiografiat
  • haguérem radiografiat
  • haguéreu radiografiat
  • hagueren radiografiat
  • passat
    perifràstic
  • vaig radiografiar
  • vas radiografiar
  • va radiografiar
  • vam radiografiar
  • vau radiografiar
  • van radiografiar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver radiografiat
  • vas haver radiografiat
  • va haver radiografiat
  • vam haver radiografiat
  • vau haver radiografiat
  • van haver radiografiat
  • futur
     
  • radiografiaré
  • radiografiaràs
  • radiografiarà
  • radiografiarem
  • radiografiareu
  • radiografiaran
  • futur
    perfet
  • hauré radiografiat
  • hauràs radiografiat
  • haurà radiografiat
  • haurem radiografiat
  • haureu radiografiat
  • hauran radiografiat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • radiografiaria
  • radiografiaries
  • radiografiaria
  • radiografiaríem
  • radiografiaríeu
  • radiografiarien
  • condicional perfet
     
  • hauria radiografiat
  • hauries radiografiat
  • hauria radiografiat
  • hauríem radiografiat
  • hauríeu radiografiat
  • haurien radiografiat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera radiografiat
  • hagueres radiografiat
  • haguera radiografiat
  • haguérem radiografiat
  • haguéreu radiografiat
  • hagueren radiografiat

subjuntiu

  • present
     
  • radiograf
  • radiografiïs
  • radiograf
  • radiografiem
  • radiografieu
  • radiografiïn
  • imperfet
     
  • radiografiés
  • radiografiessis
  • radiografiés
  • radiografiéssim
  • radiografiéssiu
  • radiografiessin
  • perfet
     
  • hagi radiografiat
  • hagis radiografiat
  • hagi radiografiat
  • hàgim radiografiat
  • hàgiu radiografiat
  • hagin radiografiat
  • plusquamperfet
     
  • hagués radiografiat
  • haguessis radiografiat
  • hagués radiografiat
  • haguéssim radiografiat
  • haguéssiu radiografiat
  • haguessin radiografiat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • radiografia
  • radiograf
  • radiografiem
  • radiografieu
  • radiografiïn
  •  infinitiu

     

  • Present: radiografiar
  • Perfet:   haver radiografiat
  •   gerundi

     

  • Present: radiografiant
  • Perfet:   havent radiografiat
  • participi

     

  • radiografiat
  • radiografiada
  • radiografiats
  • radiografiades