conjugació del verb pronunciar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
canviar

indicatiu

  • present
     
  • pronuncio
  • pronuncies
  • pronuncia
  • pronunciem
  • pronuncieu
  • pronuncien
  • perfet
     
  • he pronunciat
  • has pronunciat
  • ha pronunciat
  • hem pronunciat
  • heu pronunciat
  • han pronunciat
  • imperfet
     
  • pronunciava
  • pronunciaves
  • pronunciava
  • pronunciàvem
  • pronunciàveu
  • pronunciaven
  • plusquamperfet
     
  • havia pronunciat
  • havies pronunciat
  • havia pronunciat
  • havíem pronunciat
  • havíeu pronunciat
  • havien pronunciat
  • passat
    simple
  • pronunc
  • pronunciares
  • pronunc
  • pronunciàrem
  • pronunciàreu
  • pronunciaren
  • passat
    anterior
  • haguí pronunciat
  • hagueres pronunciat
  • hagué pronunciat
  • haguérem pronunciat
  • haguéreu pronunciat
  • hagueren pronunciat
  • passat
    perifràstic
  • vaig pronunciar
  • vas pronunciar
  • va pronunciar
  • vam pronunciar
  • vau pronunciar
  • van pronunciar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver pronunciat
  • vas haver pronunciat
  • va haver pronunciat
  • vam haver pronunciat
  • vau haver pronunciat
  • van haver pronunciat
  • futur
     
  • pronunciaré
  • pronunciaràs
  • pronunciarà
  • pronunciarem
  • pronunciareu
  • pronunciaran
  • futur
    perfet
  • hauré pronunciat
  • hauràs pronunciat
  • haurà pronunciat
  • haurem pronunciat
  • haureu pronunciat
  • hauran pronunciat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • pronunciaria
  • pronunciaries
  • pronunciaria
  • pronunciaríem
  • pronunciaríeu
  • pronunciarien
  • condicional perfet
     
  • hauria pronunciat
  • hauries pronunciat
  • hauria pronunciat
  • hauríem pronunciat
  • hauríeu pronunciat
  • haurien pronunciat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera pronunciat
  • hagueres pronunciat
  • haguera pronunciat
  • haguérem pronunciat
  • haguéreu pronunciat
  • hagueren pronunciat

subjuntiu

  • present
     
  • pronunc
  • pronunciïs
  • pronunc
  • pronunciem
  • pronuncieu
  • pronunciïn
  • imperfet
     
  • pronunciés
  • pronunciessis
  • pronunciés
  • pronunciéssim
  • pronunciéssiu
  • pronunciessin
  • perfet
     
  • hagi pronunciat
  • hagis pronunciat
  • hagi pronunciat
  • hàgim pronunciat
  • hàgiu pronunciat
  • hagin pronunciat
  • plusquamperfet
     
  • hagués pronunciat
  • haguessis pronunciat
  • hagués pronunciat
  • haguéssim pronunciat
  • haguéssiu pronunciat
  • haguessin pronunciat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • pronuncia
  • pronunc
  • pronunciem
  • pronuncieu
  • pronunciïn
  •  infinitiu

     

  • Present: pronunciar
  • Perfet:   haver pronunciat
  •   gerundi

     

  • Present: pronunciant
  • Perfet:   havent pronunciat
  • participi

     

  • pronunciat
  • pronunciada
  • pronunciats
  • pronunciades