conjugació del verb pal·liar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
canviar

indicatiu

  • present
     
  • pal·lio
  • pal·lies
  • pal·lia
  • pal·liem
  • pal·lieu
  • pal·lien
  • perfet
     
  • he pal·liat
  • has pal·liat
  • ha pal·liat
  • hem pal·liat
  • heu pal·liat
  • han pal·liat
  • imperfet
     
  • pal·liava
  • pal·liaves
  • pal·liava
  • pal·liàvem
  • pal·liàveu
  • pal·liaven
  • plusquamperfet
     
  • havia pal·liat
  • havies pal·liat
  • havia pal·liat
  • havíem pal·liat
  • havíeu pal·liat
  • havien pal·liat
  • passat
    simple
  • pal·l
  • pal·liares
  • pal·l
  • pal·liàrem
  • pal·liàreu
  • pal·liaren
  • passat
    anterior
  • haguí pal·liat
  • hagueres pal·liat
  • hagué pal·liat
  • haguérem pal·liat
  • haguéreu pal·liat
  • hagueren pal·liat
  • passat
    perifràstic
  • vaig pal·liar
  • vas pal·liar
  • va pal·liar
  • vam pal·liar
  • vau pal·liar
  • van pal·liar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver pal·liat
  • vas haver pal·liat
  • va haver pal·liat
  • vam haver pal·liat
  • vau haver pal·liat
  • van haver pal·liat
  • futur
     
  • pal·liaré
  • pal·liaràs
  • pal·liarà
  • pal·liarem
  • pal·liareu
  • pal·liaran
  • futur
    perfet
  • hauré pal·liat
  • hauràs pal·liat
  • haurà pal·liat
  • haurem pal·liat
  • haureu pal·liat
  • hauran pal·liat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • pal·liaria
  • pal·liaries
  • pal·liaria
  • pal·liaríem
  • pal·liaríeu
  • pal·liarien
  • condicional perfet
     
  • hauria pal·liat
  • hauries pal·liat
  • hauria pal·liat
  • hauríem pal·liat
  • hauríeu pal·liat
  • haurien pal·liat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera pal·liat
  • hagueres pal·liat
  • haguera pal·liat
  • haguérem pal·liat
  • haguéreu pal·liat
  • hagueren pal·liat

subjuntiu

  • present
     
  • pal·l
  • pal·liïs
  • pal·l
  • pal·liem
  • pal·lieu
  • pal·liïn
  • imperfet
     
  • pal·liés
  • pal·liessis
  • pal·liés
  • pal·liéssim
  • pal·liéssiu
  • pal·liessin
  • perfet
     
  • hagi pal·liat
  • hagis pal·liat
  • hagi pal·liat
  • hàgim pal·liat
  • hàgiu pal·liat
  • hagin pal·liat
  • plusquamperfet
     
  • hagués pal·liat
  • haguessis pal·liat
  • hagués pal·liat
  • haguéssim pal·liat
  • haguéssiu pal·liat
  • haguessin pal·liat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • pal·lia
  • pal·l
  • pal·liem
  • pal·lieu
  • pal·liïn
  •  infinitiu

     

  • Present: pal·liar
  • Perfet:   haver pal·liat
  •   gerundi

     

  • Present: pal·liant
  • Perfet:   havent pal·liat
  • participi

     

  • pal·liat
  • pal·liada
  • pal·liats
  • pal·liades