conjugació del verb llicenciar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
canviar

indicatiu

  • present
     
  • llicencio
  • llicencies
  • llicencia
  • llicenciem
  • llicencieu
  • llicencien
  • perfet
     
  • he llicenciat
  • has llicenciat
  • ha llicenciat
  • hem llicenciat
  • heu llicenciat
  • han llicenciat
  • imperfet
     
  • llicenciava
  • llicenciaves
  • llicenciava
  • llicenciàvem
  • llicenciàveu
  • llicenciaven
  • plusquamperfet
     
  • havia llicenciat
  • havies llicenciat
  • havia llicenciat
  • havíem llicenciat
  • havíeu llicenciat
  • havien llicenciat
  • passat
    simple
  • llicenc
  • llicenciares
  • llicenc
  • llicenciàrem
  • llicenciàreu
  • llicenciaren
  • passat
    anterior
  • haguí llicenciat
  • hagueres llicenciat
  • hagué llicenciat
  • haguérem llicenciat
  • haguéreu llicenciat
  • hagueren llicenciat
  • passat
    perifràstic
  • vaig llicenciar
  • vas llicenciar
  • va llicenciar
  • vam llicenciar
  • vau llicenciar
  • van llicenciar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver llicenciat
  • vas haver llicenciat
  • va haver llicenciat
  • vam haver llicenciat
  • vau haver llicenciat
  • van haver llicenciat
  • futur
     
  • llicenciaré
  • llicenciaràs
  • llicenciarà
  • llicenciarem
  • llicenciareu
  • llicenciaran
  • futur
    perfet
  • hauré llicenciat
  • hauràs llicenciat
  • haurà llicenciat
  • haurem llicenciat
  • haureu llicenciat
  • hauran llicenciat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • llicenciaria
  • llicenciaries
  • llicenciaria
  • llicenciaríem
  • llicenciaríeu
  • llicenciarien
  • condicional perfet
     
  • hauria llicenciat
  • hauries llicenciat
  • hauria llicenciat
  • hauríem llicenciat
  • hauríeu llicenciat
  • haurien llicenciat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera llicenciat
  • hagueres llicenciat
  • haguera llicenciat
  • haguérem llicenciat
  • haguéreu llicenciat
  • hagueren llicenciat

subjuntiu

  • present
     
  • llicenc
  • llicenciïs
  • llicenc
  • llicenciem
  • llicencieu
  • llicenciïn
  • imperfet
     
  • llicenciés
  • llicenciessis
  • llicenciés
  • llicenciéssim
  • llicenciéssiu
  • llicenciessin
  • perfet
     
  • hagi llicenciat
  • hagis llicenciat
  • hagi llicenciat
  • hàgim llicenciat
  • hàgiu llicenciat
  • hagin llicenciat
  • plusquamperfet
     
  • hagués llicenciat
  • haguessis llicenciat
  • hagués llicenciat
  • haguéssim llicenciat
  • haguéssiu llicenciat
  • haguessin llicenciat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • llicencia
  • llicenc
  • llicenciem
  • llicencieu
  • llicenciïn
  •  infinitiu

     

  • Present: llicenciar
  • Perfet:   haver llicenciat
  •   gerundi

     

  • Present: llicenciant
  • Perfet:   havent llicenciat
  • participi

     

  • llicenciat
  • llicenciada
  • llicenciats
  • llicenciades