conjugació del verb anestesiar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
canviar

indicatiu

  • present
     
  • anestesio
  • anestesies
  • anestesia
  • anestesiem
  • anestesieu
  • anestesien
  • perfet
     
  • he anestesiat
  • has anestesiat
  • ha anestesiat
  • hem anestesiat
  • heu anestesiat
  • han anestesiat
  • imperfet
     
  • anestesiava
  • anestesiaves
  • anestesiava
  • anestesiàvem
  • anestesiàveu
  • anestesiaven
  • plusquamperfet
     
  • havia anestesiat
  • havies anestesiat
  • havia anestesiat
  • havíem anestesiat
  • havíeu anestesiat
  • havien anestesiat
  • passat
    simple
  • anestes
  • anestesiares
  • anestes
  • anestesiàrem
  • anestesiàreu
  • anestesiaren
  • passat
    anterior
  • haguí anestesiat
  • hagueres anestesiat
  • hagué anestesiat
  • haguérem anestesiat
  • haguéreu anestesiat
  • hagueren anestesiat
  • passat
    perifràstic
  • vaig anestesiar
  • vas anestesiar
  • va anestesiar
  • vam anestesiar
  • vau anestesiar
  • van anestesiar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver anestesiat
  • vas haver anestesiat
  • va haver anestesiat
  • vam haver anestesiat
  • vau haver anestesiat
  • van haver anestesiat
  • futur
     
  • anestesiaré
  • anestesiaràs
  • anestesiarà
  • anestesiarem
  • anestesiareu
  • anestesiaran
  • futur
    perfet
  • hauré anestesiat
  • hauràs anestesiat
  • haurà anestesiat
  • haurem anestesiat
  • haureu anestesiat
  • hauran anestesiat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • anestesiaria
  • anestesiaries
  • anestesiaria
  • anestesiaríem
  • anestesiaríeu
  • anestesiarien
  • condicional perfet
     
  • hauria anestesiat
  • hauries anestesiat
  • hauria anestesiat
  • hauríem anestesiat
  • hauríeu anestesiat
  • haurien anestesiat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera anestesiat
  • hagueres anestesiat
  • haguera anestesiat
  • haguérem anestesiat
  • haguéreu anestesiat
  • hagueren anestesiat

subjuntiu

  • present
     
  • anestes
  • anestesiïs
  • anestes
  • anestesiem
  • anestesieu
  • anestesiïn
  • imperfet
     
  • anestesiés
  • anestesiessis
  • anestesiés
  • anestesiéssim
  • anestesiéssiu
  • anestesiessin
  • perfet
     
  • hagi anestesiat
  • hagis anestesiat
  • hagi anestesiat
  • hàgim anestesiat
  • hàgiu anestesiat
  • hagin anestesiat
  • plusquamperfet
     
  • hagués anestesiat
  • haguessis anestesiat
  • hagués anestesiat
  • haguéssim anestesiat
  • haguéssiu anestesiat
  • haguessin anestesiat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • anestesia
  • anestes
  • anestesiem
  • anestesieu
  • anestesiïn
  •  infinitiu

     

  • Present: anestesiar
  • Perfet:   haver anestesiat
  •   gerundi

     

  • Present: anestesiant
  • Perfet:   havent anestesiat
  • participi

     

  • anestesiat
  • anestesiada
  • anestesiats
  • anestesiades