conjugació del verb vulgaritzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • vulgaritzo
  • vulgaritzes
  • vulgaritza
  • vulgaritzem
  • vulgaritzeu
  • vulgaritzen
  • perfet
     
  • he vulgaritzat
  • has vulgaritzat
  • ha vulgaritzat
  • hem vulgaritzat
  • heu vulgaritzat
  • han vulgaritzat
  • imperfet
     
  • vulgaritzava
  • vulgaritzaves
  • vulgaritzava
  • vulgaritzàvem
  • vulgaritzàveu
  • vulgaritzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia vulgaritzat
  • havies vulgaritzat
  • havia vulgaritzat
  • havíem vulgaritzat
  • havíeu vulgaritzat
  • havien vulgaritzat
  • passat
    simple
  • vulgaritzí
  • vulgaritzares
  • vulgaritzà
  • vulgaritzàrem
  • vulgaritzàreu
  • vulgaritzaren
  • passat
    anterior
  • haguí vulgaritzat
  • hagueres vulgaritzat
  • hagué vulgaritzat
  • haguérem vulgaritzat
  • haguéreu vulgaritzat
  • hagueren vulgaritzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig vulgaritzar
  • vas vulgaritzar
  • va vulgaritzar
  • vam vulgaritzar
  • vau vulgaritzar
  • van vulgaritzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver vulgaritzat
  • vas haver vulgaritzat
  • va haver vulgaritzat
  • vam haver vulgaritzat
  • vau haver vulgaritzat
  • van haver vulgaritzat
  • futur
     
  • vulgaritzaré
  • vulgaritzaràs
  • vulgaritzarà
  • vulgaritzarem
  • vulgaritzareu
  • vulgaritzaran
  • futur
    perfet
  • hauré vulgaritzat
  • hauràs vulgaritzat
  • haurà vulgaritzat
  • haurem vulgaritzat
  • haureu vulgaritzat
  • hauran vulgaritzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • vulgaritzaria
  • vulgaritzaries
  • vulgaritzaria
  • vulgaritzaríem
  • vulgaritzaríeu
  • vulgaritzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria vulgaritzat
  • hauries vulgaritzat
  • hauria vulgaritzat
  • hauríem vulgaritzat
  • hauríeu vulgaritzat
  • haurien vulgaritzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera vulgaritzat
  • hagueres vulgaritzat
  • haguera vulgaritzat
  • haguérem vulgaritzat
  • haguéreu vulgaritzat
  • hagueren vulgaritzat

subjuntiu

  • present
     
  • vulgaritzi
  • vulgaritzis
  • vulgaritzi
  • vulgaritzem
  • vulgaritzeu
  • vulgaritzin
  • imperfet
     
  • vulgaritzés
  • vulgaritzessis
  • vulgaritzés
  • vulgaritzéssim
  • vulgaritzéssiu
  • vulgaritzessin
  • perfet
     
  • hagi vulgaritzat
  • hagis vulgaritzat
  • hagi vulgaritzat
  • hàgim vulgaritzat
  • hàgiu vulgaritzat
  • hagin vulgaritzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués vulgaritzat
  • haguessis vulgaritzat
  • hagués vulgaritzat
  • haguéssim vulgaritzat
  • haguéssiu vulgaritzat
  • haguessin vulgaritzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • vulgaritza
  • vulgaritzi
  • vulgaritzem
  • vulgaritzeu
  • vulgaritzin
  •  infinitiu

     

  • Present: vulgaritzar
  • Perfet:   haver vulgaritzat
  •   gerundi

     

  • Present: vulgaritzant
  • Perfet:   havent vulgaritzat
  • participi

     

  • vulgaritzat
  • vulgaritzada
  • vulgaritzats
  • vulgaritzades