conjugació del verb vocalitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • vocalitzo
  • vocalitzes
  • vocalitza
  • vocalitzem
  • vocalitzeu
  • vocalitzen
  • perfet
     
  • he vocalitzat
  • has vocalitzat
  • ha vocalitzat
  • hem vocalitzat
  • heu vocalitzat
  • han vocalitzat
  • imperfet
     
  • vocalitzava
  • vocalitzaves
  • vocalitzava
  • vocalitzàvem
  • vocalitzàveu
  • vocalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia vocalitzat
  • havies vocalitzat
  • havia vocalitzat
  • havíem vocalitzat
  • havíeu vocalitzat
  • havien vocalitzat
  • passat
    simple
  • vocalitzí
  • vocalitzares
  • vocalitzà
  • vocalitzàrem
  • vocalitzàreu
  • vocalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí vocalitzat
  • hagueres vocalitzat
  • hagué vocalitzat
  • haguérem vocalitzat
  • haguéreu vocalitzat
  • hagueren vocalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig vocalitzar
  • vas vocalitzar
  • va vocalitzar
  • vam vocalitzar
  • vau vocalitzar
  • van vocalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver vocalitzat
  • vas haver vocalitzat
  • va haver vocalitzat
  • vam haver vocalitzat
  • vau haver vocalitzat
  • van haver vocalitzat
  • futur
     
  • vocalitzaré
  • vocalitzaràs
  • vocalitzarà
  • vocalitzarem
  • vocalitzareu
  • vocalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré vocalitzat
  • hauràs vocalitzat
  • haurà vocalitzat
  • haurem vocalitzat
  • haureu vocalitzat
  • hauran vocalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • vocalitzaria
  • vocalitzaries
  • vocalitzaria
  • vocalitzaríem
  • vocalitzaríeu
  • vocalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria vocalitzat
  • hauries vocalitzat
  • hauria vocalitzat
  • hauríem vocalitzat
  • hauríeu vocalitzat
  • haurien vocalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera vocalitzat
  • hagueres vocalitzat
  • haguera vocalitzat
  • haguérem vocalitzat
  • haguéreu vocalitzat
  • hagueren vocalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • vocalitzi
  • vocalitzis
  • vocalitzi
  • vocalitzem
  • vocalitzeu
  • vocalitzin
  • imperfet
     
  • vocalitzés
  • vocalitzessis
  • vocalitzés
  • vocalitzéssim
  • vocalitzéssiu
  • vocalitzessin
  • perfet
     
  • hagi vocalitzat
  • hagis vocalitzat
  • hagi vocalitzat
  • hàgim vocalitzat
  • hàgiu vocalitzat
  • hagin vocalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués vocalitzat
  • haguessis vocalitzat
  • hagués vocalitzat
  • haguéssim vocalitzat
  • haguéssiu vocalitzat
  • haguessin vocalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • vocalitza
  • vocalitzi
  • vocalitzem
  • vocalitzeu
  • vocalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: vocalitzar
  • Perfet:   haver vocalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: vocalitzant
  • Perfet:   havent vocalitzat
  • participi

     

  • vocalitzat
  • vocalitzada
  • vocalitzats
  • vocalitzades