conjugació del verb vacunar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • vacuno
  • vacunes
  • vacuna
  • vacunem
  • vacuneu
  • vacunen
  • perfet
     
  • he vacunat
  • has vacunat
  • ha vacunat
  • hem vacunat
  • heu vacunat
  • han vacunat
  • imperfet
     
  • vacunava
  • vacunaves
  • vacunava
  • vacunàvem
  • vacunàveu
  • vacunaven
  • plusquamperfet
     
  • havia vacunat
  • havies vacunat
  • havia vacunat
  • havíem vacunat
  • havíeu vacunat
  • havien vacunat
  • passat
    simple
  • vacuní
  • vacunares
  • vacunà
  • vacunàrem
  • vacunàreu
  • vacunaren
  • passat
    anterior
  • haguí vacunat
  • hagueres vacunat
  • hagué vacunat
  • haguérem vacunat
  • haguéreu vacunat
  • hagueren vacunat
  • passat
    perifràstic
  • vaig vacunar
  • vas vacunar
  • va vacunar
  • vam vacunar
  • vau vacunar
  • van vacunar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver vacunat
  • vas haver vacunat
  • va haver vacunat
  • vam haver vacunat
  • vau haver vacunat
  • van haver vacunat
  • futur
     
  • vacunaré
  • vacunaràs
  • vacunarà
  • vacunarem
  • vacunareu
  • vacunaran
  • futur
    perfet
  • hauré vacunat
  • hauràs vacunat
  • haurà vacunat
  • haurem vacunat
  • haureu vacunat
  • hauran vacunat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • vacunaria
  • vacunaries
  • vacunaria
  • vacunaríem
  • vacunaríeu
  • vacunarien
  • condicional perfet
     
  • hauria vacunat
  • hauries vacunat
  • hauria vacunat
  • hauríem vacunat
  • hauríeu vacunat
  • haurien vacunat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera vacunat
  • hagueres vacunat
  • haguera vacunat
  • haguérem vacunat
  • haguéreu vacunat
  • hagueren vacunat

subjuntiu

  • present
     
  • vacuni
  • vacunis
  • vacuni
  • vacunem
  • vacuneu
  • vacunin
  • imperfet
     
  • vacunés
  • vacunessis
  • vacunés
  • vacunéssim
  • vacunéssiu
  • vacunessin
  • perfet
     
  • hagi vacunat
  • hagis vacunat
  • hagi vacunat
  • hàgim vacunat
  • hàgiu vacunat
  • hagin vacunat
  • plusquamperfet
     
  • hagués vacunat
  • haguessis vacunat
  • hagués vacunat
  • haguéssim vacunat
  • haguéssiu vacunat
  • haguessin vacunat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • vacuna
  • vacuni
  • vacunem
  • vacuneu
  • vacunin
  •  infinitiu

     

  • Present: vacunar
  • Perfet:   haver vacunat
  •   gerundi

     

  • Present: vacunant
  • Perfet:   havent vacunat
  • participi

     

  • vacunat
  • vacunada
  • vacunats
  • vacunades