conjugació del verb universalitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • universalitzo
  • universalitzes
  • universalitza
  • universalitzem
  • universalitzeu
  • universalitzen
  • perfet
     
  • he universalitzat
  • has universalitzat
  • ha universalitzat
  • hem universalitzat
  • heu universalitzat
  • han universalitzat
  • imperfet
     
  • universalitzava
  • universalitzaves
  • universalitzava
  • universalitzàvem
  • universalitzàveu
  • universalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia universalitzat
  • havies universalitzat
  • havia universalitzat
  • havíem universalitzat
  • havíeu universalitzat
  • havien universalitzat
  • passat
    simple
  • universalitzí
  • universalitzares
  • universalitzà
  • universalitzàrem
  • universalitzàreu
  • universalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí universalitzat
  • hagueres universalitzat
  • hagué universalitzat
  • haguérem universalitzat
  • haguéreu universalitzat
  • hagueren universalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig universalitzar
  • vas universalitzar
  • va universalitzar
  • vam universalitzar
  • vau universalitzar
  • van universalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver universalitzat
  • vas haver universalitzat
  • va haver universalitzat
  • vam haver universalitzat
  • vau haver universalitzat
  • van haver universalitzat
  • futur
     
  • universalitzaré
  • universalitzaràs
  • universalitzarà
  • universalitzarem
  • universalitzareu
  • universalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré universalitzat
  • hauràs universalitzat
  • haurà universalitzat
  • haurem universalitzat
  • haureu universalitzat
  • hauran universalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • universalitzaria
  • universalitzaries
  • universalitzaria
  • universalitzaríem
  • universalitzaríeu
  • universalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria universalitzat
  • hauries universalitzat
  • hauria universalitzat
  • hauríem universalitzat
  • hauríeu universalitzat
  • haurien universalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera universalitzat
  • hagueres universalitzat
  • haguera universalitzat
  • haguérem universalitzat
  • haguéreu universalitzat
  • hagueren universalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • universalitzi
  • universalitzis
  • universalitzi
  • universalitzem
  • universalitzeu
  • universalitzin
  • imperfet
     
  • universalitzés
  • universalitzessis
  • universalitzés
  • universalitzéssim
  • universalitzéssiu
  • universalitzessin
  • perfet
     
  • hagi universalitzat
  • hagis universalitzat
  • hagi universalitzat
  • hàgim universalitzat
  • hàgiu universalitzat
  • hagin universalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués universalitzat
  • haguessis universalitzat
  • hagués universalitzat
  • haguéssim universalitzat
  • haguéssiu universalitzat
  • haguessin universalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • universalitza
  • universalitzi
  • universalitzem
  • universalitzeu
  • universalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: universalitzar
  • Perfet:   haver universalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: universalitzant
  • Perfet:   havent universalitzat
  • participi

     

  • universalitzat
  • universalitzada
  • universalitzats
  • universalitzades