conjugació del verb transformar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • transformo
  • transformes
  • transforma
  • transformem
  • transformeu
  • transformen
  • perfet
     
  • he transformat
  • has transformat
  • ha transformat
  • hem transformat
  • heu transformat
  • han transformat
  • imperfet
     
  • transformava
  • transformaves
  • transformava
  • transformàvem
  • transformàveu
  • transformaven
  • plusquamperfet
     
  • havia transformat
  • havies transformat
  • havia transformat
  • havíem transformat
  • havíeu transformat
  • havien transformat
  • passat
    simple
  • transformí
  • transformares
  • transformà
  • transformàrem
  • transformàreu
  • transformaren
  • passat
    anterior
  • haguí transformat
  • hagueres transformat
  • hagué transformat
  • haguérem transformat
  • haguéreu transformat
  • hagueren transformat
  • passat
    perifràstic
  • vaig transformar
  • vas transformar
  • va transformar
  • vam transformar
  • vau transformar
  • van transformar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver transformat
  • vas haver transformat
  • va haver transformat
  • vam haver transformat
  • vau haver transformat
  • van haver transformat
  • futur
     
  • transformaré
  • transformaràs
  • transformarà
  • transformarem
  • transformareu
  • transformaran
  • futur
    perfet
  • hauré transformat
  • hauràs transformat
  • haurà transformat
  • haurem transformat
  • haureu transformat
  • hauran transformat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • transformaria
  • transformaries
  • transformaria
  • transformaríem
  • transformaríeu
  • transformarien
  • condicional perfet
     
  • hauria transformat
  • hauries transformat
  • hauria transformat
  • hauríem transformat
  • hauríeu transformat
  • haurien transformat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera transformat
  • hagueres transformat
  • haguera transformat
  • haguérem transformat
  • haguéreu transformat
  • hagueren transformat

subjuntiu

  • present
     
  • transformi
  • transformis
  • transformi
  • transformem
  • transformeu
  • transformin
  • imperfet
     
  • transformés
  • transformessis
  • transformés
  • transforméssim
  • transforméssiu
  • transformessin
  • perfet
     
  • hagi transformat
  • hagis transformat
  • hagi transformat
  • hàgim transformat
  • hàgiu transformat
  • hagin transformat
  • plusquamperfet
     
  • hagués transformat
  • haguessis transformat
  • hagués transformat
  • haguéssim transformat
  • haguéssiu transformat
  • haguessin transformat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • transforma
  • transformi
  • transformem
  • transformeu
  • transformin
  •  infinitiu

     

  • Present: transformar
  • Perfet:   haver transformat
  •   gerundi

     

  • Present: transformant
  • Perfet:   havent transformat
  • participi

     

  • transformat
  • transformada
  • transformats
  • transformades