conjugació del verb teoritzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • teoritzo
  • teoritzes
  • teoritza
  • teoritzem
  • teoritzeu
  • teoritzen
  • perfet
     
  • he teoritzat
  • has teoritzat
  • ha teoritzat
  • hem teoritzat
  • heu teoritzat
  • han teoritzat
  • imperfet
     
  • teoritzava
  • teoritzaves
  • teoritzava
  • teoritzàvem
  • teoritzàveu
  • teoritzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia teoritzat
  • havies teoritzat
  • havia teoritzat
  • havíem teoritzat
  • havíeu teoritzat
  • havien teoritzat
  • passat
    simple
  • teoritzí
  • teoritzares
  • teoritzà
  • teoritzàrem
  • teoritzàreu
  • teoritzaren
  • passat
    anterior
  • haguí teoritzat
  • hagueres teoritzat
  • hagué teoritzat
  • haguérem teoritzat
  • haguéreu teoritzat
  • hagueren teoritzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig teoritzar
  • vas teoritzar
  • va teoritzar
  • vam teoritzar
  • vau teoritzar
  • van teoritzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver teoritzat
  • vas haver teoritzat
  • va haver teoritzat
  • vam haver teoritzat
  • vau haver teoritzat
  • van haver teoritzat
  • futur
     
  • teoritzaré
  • teoritzaràs
  • teoritzarà
  • teoritzarem
  • teoritzareu
  • teoritzaran
  • futur
    perfet
  • hauré teoritzat
  • hauràs teoritzat
  • haurà teoritzat
  • haurem teoritzat
  • haureu teoritzat
  • hauran teoritzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • teoritzaria
  • teoritzaries
  • teoritzaria
  • teoritzaríem
  • teoritzaríeu
  • teoritzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria teoritzat
  • hauries teoritzat
  • hauria teoritzat
  • hauríem teoritzat
  • hauríeu teoritzat
  • haurien teoritzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera teoritzat
  • hagueres teoritzat
  • haguera teoritzat
  • haguérem teoritzat
  • haguéreu teoritzat
  • hagueren teoritzat

subjuntiu

  • present
     
  • teoritzi
  • teoritzis
  • teoritzi
  • teoritzem
  • teoritzeu
  • teoritzin
  • imperfet
     
  • teoritzés
  • teoritzessis
  • teoritzés
  • teoritzéssim
  • teoritzéssiu
  • teoritzessin
  • perfet
     
  • hagi teoritzat
  • hagis teoritzat
  • hagi teoritzat
  • hàgim teoritzat
  • hàgiu teoritzat
  • hagin teoritzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués teoritzat
  • haguessis teoritzat
  • hagués teoritzat
  • haguéssim teoritzat
  • haguéssiu teoritzat
  • haguessin teoritzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • teoritza
  • teoritzi
  • teoritzem
  • teoritzeu
  • teoritzin
  •  infinitiu

     

  • Present: teoritzar
  • Perfet:   haver teoritzat
  •   gerundi

     

  • Present: teoritzant
  • Perfet:   havent teoritzat
  • participi

     

  • teoritzat
  • teoritzada
  • teoritzats
  • teoritzades