conjugació del verb tamisar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • tamiso
  • tamises
  • tamisa
  • tamisem
  • tamiseu
  • tamisen
  • perfet
     
  • he tamisat
  • has tamisat
  • ha tamisat
  • hem tamisat
  • heu tamisat
  • han tamisat
  • imperfet
     
  • tamisava
  • tamisaves
  • tamisava
  • tamisàvem
  • tamisàveu
  • tamisaven
  • plusquamperfet
     
  • havia tamisat
  • havies tamisat
  • havia tamisat
  • havíem tamisat
  • havíeu tamisat
  • havien tamisat
  • passat
    simple
  • tamisí
  • tamisares
  • tamisà
  • tamisàrem
  • tamisàreu
  • tamisaren
  • passat
    anterior
  • haguí tamisat
  • hagueres tamisat
  • hagué tamisat
  • haguérem tamisat
  • haguéreu tamisat
  • hagueren tamisat
  • passat
    perifràstic
  • vaig tamisar
  • vas tamisar
  • va tamisar
  • vam tamisar
  • vau tamisar
  • van tamisar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver tamisat
  • vas haver tamisat
  • va haver tamisat
  • vam haver tamisat
  • vau haver tamisat
  • van haver tamisat
  • futur
     
  • tamisaré
  • tamisaràs
  • tamisarà
  • tamisarem
  • tamisareu
  • tamisaran
  • futur
    perfet
  • hauré tamisat
  • hauràs tamisat
  • haurà tamisat
  • haurem tamisat
  • haureu tamisat
  • hauran tamisat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • tamisaria
  • tamisaries
  • tamisaria
  • tamisaríem
  • tamisaríeu
  • tamisarien
  • condicional perfet
     
  • hauria tamisat
  • hauries tamisat
  • hauria tamisat
  • hauríem tamisat
  • hauríeu tamisat
  • haurien tamisat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera tamisat
  • hagueres tamisat
  • haguera tamisat
  • haguérem tamisat
  • haguéreu tamisat
  • hagueren tamisat

subjuntiu

  • present
     
  • tamisi
  • tamisis
  • tamisi
  • tamisem
  • tamiseu
  • tamisin
  • imperfet
     
  • tamisés
  • tamisessis
  • tamisés
  • tamiséssim
  • tamiséssiu
  • tamisessin
  • perfet
     
  • hagi tamisat
  • hagis tamisat
  • hagi tamisat
  • hàgim tamisat
  • hàgiu tamisat
  • hagin tamisat
  • plusquamperfet
     
  • hagués tamisat
  • haguessis tamisat
  • hagués tamisat
  • haguéssim tamisat
  • haguéssiu tamisat
  • haguessin tamisat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • tamisa
  • tamisi
  • tamisem
  • tamiseu
  • tamisin
  •  infinitiu

     

  • Present: tamisar
  • Perfet:   haver tamisat
  •   gerundi

     

  • Present: tamisant
  • Perfet:   havent tamisat
  • participi

     

  • tamisat
  • tamisada
  • tamisats
  • tamisades