conjugació del verb reabsorbir

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • reabsorbeixo
  • reabsorbeixes
  • reabsorbeix
  • reabsorbim
  • reabsorbiu
  • reabsorbeixen
  • perfet
     
  • he reabsorbit
  • has reabsorbit
  • ha reabsorbit
  • hem reabsorbit
  • heu reabsorbit
  • han reabsorbit
  • imperfet
     
  • reabsorbia
  • reabsorbies
  • reabsorbia
  • reabsorbíem
  • reabsorbíeu
  • reabsorbien
  • plusquamperfet
     
  • havia reabsorbit
  • havies reabsorbit
  • havia reabsorbit
  • havíem reabsorbit
  • havíeu reabsorbit
  • havien reabsorbit
  • passat
    simple
  • reabsorbí
  • reabsorbires
  • reabsorbí
  • reabsorbírem
  • reabsorbíreu
  • reabsorbiren
  • passat
    anterior
  • haguí reabsorbit
  • hagueres reabsorbit
  • hagué reabsorbit
  • haguérem reabsorbit
  • haguéreu reabsorbit
  • hagueren reabsorbit
  • passat
    perifràstic
  • vaig reabsorbir
  • vas reabsorbir
  • va reabsorbir
  • vam reabsorbir
  • vau reabsorbir
  • van reabsorbir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver reabsorbit
  • vas haver reabsorbit
  • va haver reabsorbit
  • vam haver reabsorbit
  • vau haver reabsorbit
  • van haver reabsorbit
  • futur
     
  • reabsorbiré
  • reabsorbiràs
  • reabsorbirà
  • reabsorbirem
  • reabsorbireu
  • reabsorbiran
  • futur
    perfet
  • hauré reabsorbit
  • hauràs reabsorbit
  • haurà reabsorbit
  • haurem reabsorbit
  • haureu reabsorbit
  • hauran reabsorbit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • reabsorbiria
  • reabsorbiries
  • reabsorbiria
  • reabsorbiríem
  • reabsorbiríeu
  • reabsorbirien
  • condicional perfet
     
  • hauria reabsorbit
  • hauries reabsorbit
  • hauria reabsorbit
  • hauríem reabsorbit
  • hauríeu reabsorbit
  • haurien reabsorbit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera reabsorbit
  • hagueres reabsorbit
  • haguera reabsorbit
  • haguérem reabsorbit
  • haguéreu reabsorbit
  • hagueren reabsorbit

subjuntiu

  • present
     
  • reabsorbeixi
  • reabsorbeixis
  • reabsorbeixi
  • reabsorbim
  • reabsorbiu
  • reabsorbeixin
  • imperfet
     
  • reabsorbís
  • reabsorbissis
  • reabsorbís
  • reabsorbíssim
  • reabsorbíssiu
  • reabsorbissin
  • perfet
     
  • hagi reabsorbit
  • hagis reabsorbit
  • hagi reabsorbit
  • hàgim reabsorbit
  • hàgiu reabsorbit
  • hagin reabsorbit
  • plusquamperfet
     
  • hagués reabsorbit
  • haguessis reabsorbit
  • hagués reabsorbit
  • haguéssim reabsorbit
  • haguéssiu reabsorbit
  • haguessin reabsorbit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • reabsorbeix
  • reabsorbeixi
  • reabsorbim
  • reabsorbiu
  • reabsorbeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: reabsorbir
  • Perfet:   haver reabsorbit
  •   gerundi

     

  • Present: reabsorbint
  • Perfet:   havent reabsorbit
  • participi

     

  • reabsorbit
  • reabsorbida
  • reabsorbits
  • reabsorbides