conjugació del verb pul·lular

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • pul·lulo
  • pul·lules
  • pul·lula
  • pul·lulem
  • pul·luleu
  • pul·lulen
  • perfet
     
  • he pul·lulat
  • has pul·lulat
  • ha pul·lulat
  • hem pul·lulat
  • heu pul·lulat
  • han pul·lulat
  • imperfet
     
  • pul·lulava
  • pul·lulaves
  • pul·lulava
  • pul·lulàvem
  • pul·lulàveu
  • pul·lulaven
  • plusquamperfet
     
  • havia pul·lulat
  • havies pul·lulat
  • havia pul·lulat
  • havíem pul·lulat
  • havíeu pul·lulat
  • havien pul·lulat
  • passat
    simple
  • pul·lulí
  • pul·lulares
  • pul·lulà
  • pul·lulàrem
  • pul·lulàreu
  • pul·lularen
  • passat
    anterior
  • haguí pul·lulat
  • hagueres pul·lulat
  • hagué pul·lulat
  • haguérem pul·lulat
  • haguéreu pul·lulat
  • hagueren pul·lulat
  • passat
    perifràstic
  • vaig pul·lular
  • vas pul·lular
  • va pul·lular
  • vam pul·lular
  • vau pul·lular
  • van pul·lular
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver pul·lulat
  • vas haver pul·lulat
  • va haver pul·lulat
  • vam haver pul·lulat
  • vau haver pul·lulat
  • van haver pul·lulat
  • futur
     
  • pul·lularé
  • pul·lularàs
  • pul·lularà
  • pul·lularem
  • pul·lulareu
  • pul·lularan
  • futur
    perfet
  • hauré pul·lulat
  • hauràs pul·lulat
  • haurà pul·lulat
  • haurem pul·lulat
  • haureu pul·lulat
  • hauran pul·lulat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • pul·lularia
  • pul·lularies
  • pul·lularia
  • pul·lularíem
  • pul·lularíeu
  • pul·lularien
  • condicional perfet
     
  • hauria pul·lulat
  • hauries pul·lulat
  • hauria pul·lulat
  • hauríem pul·lulat
  • hauríeu pul·lulat
  • haurien pul·lulat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera pul·lulat
  • hagueres pul·lulat
  • haguera pul·lulat
  • haguérem pul·lulat
  • haguéreu pul·lulat
  • hagueren pul·lulat

subjuntiu

  • present
     
  • pul·luli
  • pul·lulis
  • pul·luli
  • pul·lulem
  • pul·luleu
  • pul·lulin
  • imperfet
     
  • pul·lulés
  • pul·lulessis
  • pul·lulés
  • pul·luléssim
  • pul·luléssiu
  • pul·lulessin
  • perfet
     
  • hagi pul·lulat
  • hagis pul·lulat
  • hagi pul·lulat
  • hàgim pul·lulat
  • hàgiu pul·lulat
  • hagin pul·lulat
  • plusquamperfet
     
  • hagués pul·lulat
  • haguessis pul·lulat
  • hagués pul·lulat
  • haguéssim pul·lulat
  • haguéssiu pul·lulat
  • haguessin pul·lulat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • pul·lula
  • pul·luli
  • pul·lulem
  • pul·luleu
  • pul·lulin
  •  infinitiu

     

  • Present: pul·lular
  • Perfet:   haver pul·lulat
  •   gerundi

     

  • Present: pul·lulant
  • Perfet:   havent pul·lulat
  • participi

     

  • pul·lulat
  • pul·lulada
  • pul·lulats
  • pul·lulades