conjugació del verb proscriure

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb II -a conjugació
verb conjugat com
escriure

indicatiu

  • present
     
  • proscric
  • proscrius
  • proscriu
  • proscrivim
  • proscriviu
  • proscriuen
  • perfet
     
  • he proscrit
  • has proscrit
  • ha proscrit
  • hem proscrit
  • heu proscrit
  • han proscrit
  • imperfet
     
  • proscrivia
  • proscrivies
  • proscrivia
  • proscrivíem
  • proscrivíeu
  • proscrivien
  • plusquamperfet
     
  • havia proscrit
  • havies proscrit
  • havia proscrit
  • havíem proscrit
  • havíeu proscrit
  • havien proscrit
  • passat
    simple
  • proscri
  • proscrivires
  • proscri
  • proscrivírem
  • proscrivíreu
  • proscriviren
  • passat
    anterior
  • haguí proscrit
  • hagueres proscrit
  • hagué proscrit
  • haguérem proscrit
  • haguéreu proscrit
  • hagueren proscrit
  • passat
    perifràstic
  • vaig proscriure
  • vas proscriure
  • va proscriure
  • vam proscriure
  • vau proscriure
  • van proscriure
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver proscrit
  • vas haver proscrit
  • va haver proscrit
  • vam haver proscrit
  • vau haver proscrit
  • van haver proscrit
  • futur
     
  • proscriuré
  • proscriuràs
  • proscriurà
  • proscriurem
  • proscriureu
  • proscriuran
  • futur
    perfet
  • hauré proscrit
  • hauràs proscrit
  • haurà proscrit
  • haurem proscrit
  • haureu proscrit
  • hauran proscrit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • proscriuria
  • proscriuries
  • proscriuria
  • proscriuríem
  • proscriuríeu
  • proscriurien
  • condicional perfet
     
  • hauria proscrit
  • hauries proscrit
  • hauria proscrit
  • hauríem proscrit
  • hauríeu proscrit
  • haurien proscrit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera proscrit
  • hagueres proscrit
  • haguera proscrit
  • haguérem proscrit
  • haguéreu proscrit
  • hagueren proscrit

subjuntiu

  • present
     
  • proscrigui
  • proscriguis
  • proscrigui
  • proscriguem
  • proscrigueu
  • proscriguin
  • imperfet
     
  • proscrivís
  • proscrivissis
  • proscrivís
  • proscrivíssim
  • proscrivíssiu
  • proscrivissin
  • perfet
     
  • hagi proscrit
  • hagis proscrit
  • hagi proscrit
  • hàgim proscrit
  • hàgiu proscrit
  • hagin proscrit
  • plusquamperfet
     
  • hagués proscrit
  • haguessis proscrit
  • hagués proscrit
  • haguéssim proscrit
  • haguéssiu proscrit
  • haguessin proscrit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • proscriu
  • proscrigui
  • proscriguem
  • proscriviu
  • proscriguin
  •  infinitiu

     

  • Present: proscriure
  • Perfet:   haver proscrit
  •   gerundi

     

  • Present: proscrivint
  • Perfet:   havent proscrit
  • participi

     

  • proscrit
  • proscrita
  • proscrits
  • proscrites