conjugació del verb promulgar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • promulgo
  • promulgues
  • promulga
  • promulguem
  • promulgueu
  • promulguen
  • perfet
     
  • he promulgat
  • has promulgat
  • ha promulgat
  • hem promulgat
  • heu promulgat
  • han promulgat
  • imperfet
     
  • promulgava
  • promulgaves
  • promulgava
  • promulgàvem
  • promulgàveu
  • promulgaven
  • plusquamperfet
     
  • havia promulgat
  • havies promulgat
  • havia promulgat
  • havíem promulgat
  • havíeu promulgat
  • havien promulgat
  • passat
    simple
  • promulg
  • promulgares
  • promulgà
  • promulgàrem
  • promulgàreu
  • promulgaren
  • passat
    anterior
  • haguí promulgat
  • hagueres promulgat
  • hagué promulgat
  • haguérem promulgat
  • haguéreu promulgat
  • hagueren promulgat
  • passat
    perifràstic
  • vaig promulgar
  • vas promulgar
  • va promulgar
  • vam promulgar
  • vau promulgar
  • van promulgar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver promulgat
  • vas haver promulgat
  • va haver promulgat
  • vam haver promulgat
  • vau haver promulgat
  • van haver promulgat
  • futur
     
  • promulgaré
  • promulgaràs
  • promulgarà
  • promulgarem
  • promulgareu
  • promulgaran
  • futur
    perfet
  • hauré promulgat
  • hauràs promulgat
  • haurà promulgat
  • haurem promulgat
  • haureu promulgat
  • hauran promulgat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • promulgaria
  • promulgaries
  • promulgaria
  • promulgaríem
  • promulgaríeu
  • promulgarien
  • condicional perfet
     
  • hauria promulgat
  • hauries promulgat
  • hauria promulgat
  • hauríem promulgat
  • hauríeu promulgat
  • haurien promulgat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera promulgat
  • hagueres promulgat
  • haguera promulgat
  • haguérem promulgat
  • haguéreu promulgat
  • hagueren promulgat

subjuntiu

  • present
     
  • promulgui
  • promulguis
  • promulgui
  • promulguem
  • promulgueu
  • promulguin
  • imperfet
     
  • promulgués
  • promulguessis
  • promulgués
  • promulguéssim
  • promulguéssiu
  • promulguessin
  • perfet
     
  • hagi promulgat
  • hagis promulgat
  • hagi promulgat
  • hàgim promulgat
  • hàgiu promulgat
  • hagin promulgat
  • plusquamperfet
     
  • hagués promulgat
  • haguessis promulgat
  • hagués promulgat
  • haguéssim promulgat
  • haguéssiu promulgat
  • haguessin promulgat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • promulga
  • promulgui
  • promulguem
  • promulgueu
  • promulguin
  •  infinitiu

     

  • Present: promulgar
  • Perfet:   haver promulgat
  •   gerundi

     

  • Present: promulgant
  • Perfet:   havent promulgat
  • participi

     

  • promulgat
  • promulgada
  • promulgats
  • promulgades