conjugació del verb practicar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • practico
  • practiques
  • practica
  • practiquem
  • practiqueu
  • practiquen
  • perfet
     
  • he practicat
  • has practicat
  • ha practicat
  • hem practicat
  • heu practicat
  • han practicat
  • imperfet
     
  • practicava
  • practicaves
  • practicava
  • practicàvem
  • practicàveu
  • practicaven
  • plusquamperfet
     
  • havia practicat
  • havies practicat
  • havia practicat
  • havíem practicat
  • havíeu practicat
  • havien practicat
  • passat
    simple
  • practiquí
  • practicares
  • practi
  • practicàrem
  • practicàreu
  • practicaren
  • passat
    anterior
  • haguí practicat
  • hagueres practicat
  • hagué practicat
  • haguérem practicat
  • haguéreu practicat
  • hagueren practicat
  • passat
    perifràstic
  • vaig practicar
  • vas practicar
  • va practicar
  • vam practicar
  • vau practicar
  • van practicar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver practicat
  • vas haver practicat
  • va haver practicat
  • vam haver practicat
  • vau haver practicat
  • van haver practicat
  • futur
     
  • practicaré
  • practicaràs
  • practicarà
  • practicarem
  • practicareu
  • practicaran
  • futur
    perfet
  • hauré practicat
  • hauràs practicat
  • haurà practicat
  • haurem practicat
  • haureu practicat
  • hauran practicat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • practicaria
  • practicaries
  • practicaria
  • practicaríem
  • practicaríeu
  • practicarien
  • condicional perfet
     
  • hauria practicat
  • hauries practicat
  • hauria practicat
  • hauríem practicat
  • hauríeu practicat
  • haurien practicat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera practicat
  • hagueres practicat
  • haguera practicat
  • haguérem practicat
  • haguéreu practicat
  • hagueren practicat

subjuntiu

  • present
     
  • practiqui
  • practiquis
  • practiqui
  • practiquem
  • practiqueu
  • practiquin
  • imperfet
     
  • practiqués
  • practiquessis
  • practiqués
  • practiquéssim
  • practiquéssiu
  • practiquessin
  • perfet
     
  • hagi practicat
  • hagis practicat
  • hagi practicat
  • hàgim practicat
  • hàgiu practicat
  • hagin practicat
  • plusquamperfet
     
  • hagués practicat
  • haguessis practicat
  • hagués practicat
  • haguéssim practicat
  • haguéssiu practicat
  • haguessin practicat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • practica
  • practiqui
  • practiquem
  • practiqueu
  • practiquin
  •  infinitiu

     

  • Present: practicar
  • Perfet:   haver practicat
  •   gerundi

     

  • Present: practicant
  • Perfet:   havent practicat
  • participi

     

  • practicat
  • practicada
  • practicats
  • practicades