conjugació del verb pluralitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • pluralitzo
  • pluralitzes
  • pluralitza
  • pluralitzem
  • pluralitzeu
  • pluralitzen
  • perfet
     
  • he pluralitzat
  • has pluralitzat
  • ha pluralitzat
  • hem pluralitzat
  • heu pluralitzat
  • han pluralitzat
  • imperfet
     
  • pluralitzava
  • pluralitzaves
  • pluralitzava
  • pluralitzàvem
  • pluralitzàveu
  • pluralitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia pluralitzat
  • havies pluralitzat
  • havia pluralitzat
  • havíem pluralitzat
  • havíeu pluralitzat
  • havien pluralitzat
  • passat
    simple
  • pluralitzí
  • pluralitzares
  • pluralitzà
  • pluralitzàrem
  • pluralitzàreu
  • pluralitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí pluralitzat
  • hagueres pluralitzat
  • hagué pluralitzat
  • haguérem pluralitzat
  • haguéreu pluralitzat
  • hagueren pluralitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig pluralitzar
  • vas pluralitzar
  • va pluralitzar
  • vam pluralitzar
  • vau pluralitzar
  • van pluralitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver pluralitzat
  • vas haver pluralitzat
  • va haver pluralitzat
  • vam haver pluralitzat
  • vau haver pluralitzat
  • van haver pluralitzat
  • futur
     
  • pluralitzaré
  • pluralitzaràs
  • pluralitzarà
  • pluralitzarem
  • pluralitzareu
  • pluralitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré pluralitzat
  • hauràs pluralitzat
  • haurà pluralitzat
  • haurem pluralitzat
  • haureu pluralitzat
  • hauran pluralitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • pluralitzaria
  • pluralitzaries
  • pluralitzaria
  • pluralitzaríem
  • pluralitzaríeu
  • pluralitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria pluralitzat
  • hauries pluralitzat
  • hauria pluralitzat
  • hauríem pluralitzat
  • hauríeu pluralitzat
  • haurien pluralitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera pluralitzat
  • hagueres pluralitzat
  • haguera pluralitzat
  • haguérem pluralitzat
  • haguéreu pluralitzat
  • hagueren pluralitzat

subjuntiu

  • present
     
  • pluralitzi
  • pluralitzis
  • pluralitzi
  • pluralitzem
  • pluralitzeu
  • pluralitzin
  • imperfet
     
  • pluralitzés
  • pluralitzessis
  • pluralitzés
  • pluralitzéssim
  • pluralitzéssiu
  • pluralitzessin
  • perfet
     
  • hagi pluralitzat
  • hagis pluralitzat
  • hagi pluralitzat
  • hàgim pluralitzat
  • hàgiu pluralitzat
  • hagin pluralitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués pluralitzat
  • haguessis pluralitzat
  • hagués pluralitzat
  • haguéssim pluralitzat
  • haguéssiu pluralitzat
  • haguessin pluralitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • pluralitza
  • pluralitzi
  • pluralitzem
  • pluralitzeu
  • pluralitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: pluralitzar
  • Perfet:   haver pluralitzat
  •   gerundi

     

  • Present: pluralitzant
  • Perfet:   havent pluralitzat
  • participi

     

  • pluralitzat
  • pluralitzada
  • pluralitzats
  • pluralitzades