conjugació del verb pagar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • pago
  • pagues
  • paga
  • paguem
  • pagueu
  • paguen
  • perfet
     
  • he pagat
  • has pagat
  • ha pagat
  • hem pagat
  • heu pagat
  • han pagat
  • imperfet
     
  • pagava
  • pagaves
  • pagava
  • pagàvem
  • pagàveu
  • pagaven
  • plusquamperfet
     
  • havia pagat
  • havies pagat
  • havia pagat
  • havíem pagat
  • havíeu pagat
  • havien pagat
  • passat
    simple
  • pag
  • pagares
  • pagà
  • pagàrem
  • pagàreu
  • pagaren
  • passat
    anterior
  • haguí pagat
  • hagueres pagat
  • hagué pagat
  • haguérem pagat
  • haguéreu pagat
  • hagueren pagat
  • passat
    perifràstic
  • vaig pagar
  • vas pagar
  • va pagar
  • vam pagar
  • vau pagar
  • van pagar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver pagat
  • vas haver pagat
  • va haver pagat
  • vam haver pagat
  • vau haver pagat
  • van haver pagat
  • futur
     
  • pagaré
  • pagaràs
  • pagarà
  • pagarem
  • pagareu
  • pagaran
  • futur
    perfet
  • hauré pagat
  • hauràs pagat
  • haurà pagat
  • haurem pagat
  • haureu pagat
  • hauran pagat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • pagaria
  • pagaries
  • pagaria
  • pagaríem
  • pagaríeu
  • pagarien
  • condicional perfet
     
  • hauria pagat
  • hauries pagat
  • hauria pagat
  • hauríem pagat
  • hauríeu pagat
  • haurien pagat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera pagat
  • hagueres pagat
  • haguera pagat
  • haguérem pagat
  • haguéreu pagat
  • hagueren pagat

subjuntiu

  • present
     
  • pagui
  • paguis
  • pagui
  • paguem
  • pagueu
  • paguin
  • imperfet
     
  • pagués
  • paguessis
  • pagués
  • paguéssim
  • paguéssiu
  • paguessin
  • perfet
     
  • hagi pagat
  • hagis pagat
  • hagi pagat
  • hàgim pagat
  • hàgiu pagat
  • hagin pagat
  • plusquamperfet
     
  • hagués pagat
  • haguessis pagat
  • hagués pagat
  • haguéssim pagat
  • haguéssiu pagat
  • haguessin pagat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • paga
  • pagui
  • paguem
  • pagueu
  • paguin
  •  infinitiu

     

  • Present: pagar
  • Perfet:   haver pagat
  •   gerundi

     

  • Present: pagant
  • Perfet:   havent pagat
  • participi

     

  • pagat
  • pagada
  • pagats
  • pagades