conjugació del verb normalitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • normalitzo
  • normalitzes
  • normalitza
  • normalitzem
  • normalitzeu
  • normalitzen
  • perfet
     
  • he normalitzat
  • has normalitzat
  • ha normalitzat
  • hem normalitzat
  • heu normalitzat
  • han normalitzat
  • imperfet
     
  • normalitzava
  • normalitzaves
  • normalitzava
  • normalitzàvem
  • normalitzàveu
  • normalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia normalitzat
  • havies normalitzat
  • havia normalitzat
  • havíem normalitzat
  • havíeu normalitzat
  • havien normalitzat
  • passat
    simple
  • normalitzí
  • normalitzares
  • normalitzà
  • normalitzàrem
  • normalitzàreu
  • normalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí normalitzat
  • hagueres normalitzat
  • hagué normalitzat
  • haguérem normalitzat
  • haguéreu normalitzat
  • hagueren normalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig normalitzar
  • vas normalitzar
  • va normalitzar
  • vam normalitzar
  • vau normalitzar
  • van normalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver normalitzat
  • vas haver normalitzat
  • va haver normalitzat
  • vam haver normalitzat
  • vau haver normalitzat
  • van haver normalitzat
  • futur
     
  • normalitzaré
  • normalitzaràs
  • normalitzarà
  • normalitzarem
  • normalitzareu
  • normalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré normalitzat
  • hauràs normalitzat
  • haurà normalitzat
  • haurem normalitzat
  • haureu normalitzat
  • hauran normalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • normalitzaria
  • normalitzaries
  • normalitzaria
  • normalitzaríem
  • normalitzaríeu
  • normalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria normalitzat
  • hauries normalitzat
  • hauria normalitzat
  • hauríem normalitzat
  • hauríeu normalitzat
  • haurien normalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera normalitzat
  • hagueres normalitzat
  • haguera normalitzat
  • haguérem normalitzat
  • haguéreu normalitzat
  • hagueren normalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • normalitzi
  • normalitzis
  • normalitzi
  • normalitzem
  • normalitzeu
  • normalitzin
  • imperfet
     
  • normalitzés
  • normalitzessis
  • normalitzés
  • normalitzéssim
  • normalitzéssiu
  • normalitzessin
  • perfet
     
  • hagi normalitzat
  • hagis normalitzat
  • hagi normalitzat
  • hàgim normalitzat
  • hàgiu normalitzat
  • hagin normalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués normalitzat
  • haguessis normalitzat
  • hagués normalitzat
  • haguéssim normalitzat
  • haguéssiu normalitzat
  • haguessin normalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • normalitza
  • normalitzi
  • normalitzem
  • normalitzeu
  • normalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: normalitzar
  • Perfet:   haver normalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: normalitzant
  • Perfet:   havent normalitzat
  • participi

     

  • normalitzat
  • normalitzada
  • normalitzats
  • normalitzades