conjugació del verb mudar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • mudo
  • mudes
  • muda
  • mudem
  • mudeu
  • muden
  • perfet
     
  • he mudat
  • has mudat
  • ha mudat
  • hem mudat
  • heu mudat
  • han mudat
  • imperfet
     
  • mudava
  • mudaves
  • mudava
  • mudàvem
  • mudàveu
  • mudaven
  • plusquamperfet
     
  • havia mudat
  • havies mudat
  • havia mudat
  • havíem mudat
  • havíeu mudat
  • havien mudat
  • passat
    simple
  • mudí
  • mudares
  • mudà
  • mudàrem
  • mudàreu
  • mudaren
  • passat
    anterior
  • haguí mudat
  • hagueres mudat
  • hagué mudat
  • haguérem mudat
  • haguéreu mudat
  • hagueren mudat
  • passat
    perifràstic
  • vaig mudar
  • vas mudar
  • va mudar
  • vam mudar
  • vau mudar
  • van mudar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver mudat
  • vas haver mudat
  • va haver mudat
  • vam haver mudat
  • vau haver mudat
  • van haver mudat
  • futur
     
  • mudaré
  • mudaràs
  • mudarà
  • mudarem
  • mudareu
  • mudaran
  • futur
    perfet
  • hauré mudat
  • hauràs mudat
  • haurà mudat
  • haurem mudat
  • haureu mudat
  • hauran mudat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • mudaria
  • mudaries
  • mudaria
  • mudaríem
  • mudaríeu
  • mudarien
  • condicional perfet
     
  • hauria mudat
  • hauries mudat
  • hauria mudat
  • hauríem mudat
  • hauríeu mudat
  • haurien mudat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera mudat
  • hagueres mudat
  • haguera mudat
  • haguérem mudat
  • haguéreu mudat
  • hagueren mudat

subjuntiu

  • present
     
  • mudi
  • mudis
  • mudi
  • mudem
  • mudeu
  • mudin
  • imperfet
     
  • mudés
  • mudessis
  • mudés
  • mudéssim
  • mudéssiu
  • mudessin
  • perfet
     
  • hagi mudat
  • hagis mudat
  • hagi mudat
  • hàgim mudat
  • hàgiu mudat
  • hagin mudat
  • plusquamperfet
     
  • hagués mudat
  • haguessis mudat
  • hagués mudat
  • haguéssim mudat
  • haguéssiu mudat
  • haguessin mudat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • muda
  • mudi
  • mudem
  • mudeu
  • mudin
  •  infinitiu

     

  • Present: mudar
  • Perfet:   haver mudat
  •   gerundi

     

  • Present: mudant
  • Perfet:   havent mudat
  • participi

     

  • mudat
  • mudada
  • mudats
  • mudades