conjugació del verb mofar-se

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • em mofo
  • et mofes
  • es mofa
  • ens mofem
  • us mofeu
  • es mofen
  • perfet
     
  • m'he mofat
  • t'has mofat
  • s'ha mofat
  • ens hem mofat
  • us heu mofat
  • s'han mofat
  • imperfet
     
  • em mofava
  • et mofaves
  • es mofava
  • ens mofàvem
  • us mofàveu
  • es mofaven
  • plusquamperfet
     
  • m'havia mofat
  • t'havies mofat
  • s'havia mofat
  • ens havíem mofat
  • us havíeu mofat
  • s'havien mofat
  • passat
    simple
  • em mofí
  • et mofares
  • es mofà
  • ens mofàrem
  • us mofàreu
  • es mofaren
  • passat
    anterior
  • m'haguí mofat
  • t'hagueres mofat
  • s'hagué mofat
  • ens haguérem mofat
  • us haguéreu mofat
  • s'hagueren mofat
  • passat
    perifràstic
  • em vaig mofar
  • et vas mofar
  • es va mofar
  • ens vam mofar
  • us vau mofar
  • es van mofar
  • passat anterior
    perifràstic
  • em vaig haver mofat
  • et vas haver mofat
  • es va haver mofat
  • ens vam haver mofat
  • us vau haver mofat
  • es van haver mofat
  • futur
     
  • em mofaré
  • et mofaràs
  • es mofarà
  • ens mofarem
  • us mofareu
  • es mofaran
  • futur
    perfet
  • m'hauré mofat
  • t'hauràs mofat
  • s'haurà mofat
  • ens haurem mofat
  • us haureu mofat
  • s'hauran mofat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • em mofaria
  • et mofaries
  • es mofaria
  • ens mofaríem
  • us mofaríeu
  • es mofarien
  • condicional perfet
     
  • m'hauria mofat
  • t'hauries mofat
  • s'hauria mofat
  • ens hauríem mofat
  • us hauríeu mofat
  • s'haurien mofat
  • condicional
    perfet [2]
  • m'haguera mofat
  • t'hagueres mofat
  • s'haguera mofat
  • ens haguérem mofat
  • us haguéreu mofat
  • s'hagueren mofat

subjuntiu

  • present
     
  • em mofi
  • et mofis
  • es mofi
  • ens mofem
  • us mofeu
  • es mofin
  • imperfet
     
  • em mofés
  • et mofessis
  • es mofés
  • ens moféssim
  • us moféssiu
  • es mofessin
  • perfet
     
  • m'hagi mofat
  • t'hagis mofat
  • s'hagi mofat
  • ens hàgim mofat
  • us hàgiu mofat
  • s'hagin mofat
  • plusquamperfet
     
  • m'hagués mofat
  • t'haguessis mofat
  • s'hagués mofat
  • ens haguéssim mofat
  • us haguéssiu mofat
  • s'haguessin mofat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • et mofa
  • es mofi
  • ens mofem
  • us mofeu
  • es mofin
  •  infinitiu

     

  • Present: mofar-se
  • Perfet:   haver-se mofat
  •   gerundi

     

  • Present: mofant
  • Perfet:   havent-se mofat
  • participi

     

  • mofat
  • mofada
  • mofats
  • mofades