conjugació del verb modificar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • modifico
  • modifiques
  • modifica
  • modifiquem
  • modifiqueu
  • modifiquen
  • perfet
     
  • he modificat
  • has modificat
  • ha modificat
  • hem modificat
  • heu modificat
  • han modificat
  • imperfet
     
  • modificava
  • modificaves
  • modificava
  • modificàvem
  • modificàveu
  • modificaven
  • plusquamperfet
     
  • havia modificat
  • havies modificat
  • havia modificat
  • havíem modificat
  • havíeu modificat
  • havien modificat
  • passat
    simple
  • modifiquí
  • modificares
  • modifi
  • modificàrem
  • modificàreu
  • modificaren
  • passat
    anterior
  • haguí modificat
  • hagueres modificat
  • hagué modificat
  • haguérem modificat
  • haguéreu modificat
  • hagueren modificat
  • passat
    perifràstic
  • vaig modificar
  • vas modificar
  • va modificar
  • vam modificar
  • vau modificar
  • van modificar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver modificat
  • vas haver modificat
  • va haver modificat
  • vam haver modificat
  • vau haver modificat
  • van haver modificat
  • futur
     
  • modificaré
  • modificaràs
  • modificarà
  • modificarem
  • modificareu
  • modificaran
  • futur
    perfet
  • hauré modificat
  • hauràs modificat
  • haurà modificat
  • haurem modificat
  • haureu modificat
  • hauran modificat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • modificaria
  • modificaries
  • modificaria
  • modificaríem
  • modificaríeu
  • modificarien
  • condicional perfet
     
  • hauria modificat
  • hauries modificat
  • hauria modificat
  • hauríem modificat
  • hauríeu modificat
  • haurien modificat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera modificat
  • hagueres modificat
  • haguera modificat
  • haguérem modificat
  • haguéreu modificat
  • hagueren modificat

subjuntiu

  • present
     
  • modifiqui
  • modifiquis
  • modifiqui
  • modifiquem
  • modifiqueu
  • modifiquin
  • imperfet
     
  • modifiqués
  • modifiquessis
  • modifiqués
  • modifiquéssim
  • modifiquéssiu
  • modifiquessin
  • perfet
     
  • hagi modificat
  • hagis modificat
  • hagi modificat
  • hàgim modificat
  • hàgiu modificat
  • hagin modificat
  • plusquamperfet
     
  • hagués modificat
  • haguessis modificat
  • hagués modificat
  • haguéssim modificat
  • haguéssiu modificat
  • haguessin modificat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • modifica
  • modifiqui
  • modifiquem
  • modifiqueu
  • modifiquin
  •  infinitiu

     

  • Present: modificar
  • Perfet:   haver modificat
  •   gerundi

     

  • Present: modificant
  • Perfet:   havent modificat
  • participi

     

  • modificat
  • modificada
  • modificats
  • modificades