conjugació del verb mocar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
trencar

indicatiu

  • present
     
  • moco
  • moques
  • moca
  • moquem
  • moqueu
  • moquen
  • perfet
     
  • he mocat
  • has mocat
  • ha mocat
  • hem mocat
  • heu mocat
  • han mocat
  • imperfet
     
  • mocava
  • mocaves
  • mocava
  • mocàvem
  • mocàveu
  • mocaven
  • plusquamperfet
     
  • havia mocat
  • havies mocat
  • havia mocat
  • havíem mocat
  • havíeu mocat
  • havien mocat
  • passat
    simple
  • moquí
  • mocares
  • mo
  • mocàrem
  • mocàreu
  • mocaren
  • passat
    anterior
  • haguí mocat
  • hagueres mocat
  • hagué mocat
  • haguérem mocat
  • haguéreu mocat
  • hagueren mocat
  • passat
    perifràstic
  • vaig mocar
  • vas mocar
  • va mocar
  • vam mocar
  • vau mocar
  • van mocar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver mocat
  • vas haver mocat
  • va haver mocat
  • vam haver mocat
  • vau haver mocat
  • van haver mocat
  • futur
     
  • mocaré
  • mocaràs
  • mocarà
  • mocarem
  • mocareu
  • mocaran
  • futur
    perfet
  • hauré mocat
  • hauràs mocat
  • haurà mocat
  • haurem mocat
  • haureu mocat
  • hauran mocat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • mocaria
  • mocaries
  • mocaria
  • mocaríem
  • mocaríeu
  • mocarien
  • condicional perfet
     
  • hauria mocat
  • hauries mocat
  • hauria mocat
  • hauríem mocat
  • hauríeu mocat
  • haurien mocat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera mocat
  • hagueres mocat
  • haguera mocat
  • haguérem mocat
  • haguéreu mocat
  • hagueren mocat

subjuntiu

  • present
     
  • moqui
  • moquis
  • moqui
  • moquem
  • moqueu
  • moquin
  • imperfet
     
  • moqués
  • moquessis
  • moqués
  • moquéssim
  • moquéssiu
  • moquessin
  • perfet
     
  • hagi mocat
  • hagis mocat
  • hagi mocat
  • hàgim mocat
  • hàgiu mocat
  • hagin mocat
  • plusquamperfet
     
  • hagués mocat
  • haguessis mocat
  • hagués mocat
  • haguéssim mocat
  • haguéssiu mocat
  • haguessin mocat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • moca
  • moqui
  • moquem
  • moqueu
  • moquin
  •  infinitiu

     

  • Present: mocar
  • Perfet:   haver mocat
  •   gerundi

     

  • Present: mocant
  • Perfet:   havent mocat
  • participi

     

  • mocat
  • mocada
  • mocats
  • mocades