conjugació del verb moblar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • moblo
  • mobles
  • mobla
  • moblem
  • mobleu
  • moblen
  • perfet
     
  • he moblat
  • has moblat
  • ha moblat
  • hem moblat
  • heu moblat
  • han moblat
  • imperfet
     
  • moblava
  • moblaves
  • moblava
  • moblàvem
  • moblàveu
  • moblaven
  • plusquamperfet
     
  • havia moblat
  • havies moblat
  • havia moblat
  • havíem moblat
  • havíeu moblat
  • havien moblat
  • passat
    simple
  • moblí
  • moblares
  • moblà
  • moblàrem
  • moblàreu
  • moblaren
  • passat
    anterior
  • haguí moblat
  • hagueres moblat
  • hagué moblat
  • haguérem moblat
  • haguéreu moblat
  • hagueren moblat
  • passat
    perifràstic
  • vaig moblar
  • vas moblar
  • va moblar
  • vam moblar
  • vau moblar
  • van moblar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver moblat
  • vas haver moblat
  • va haver moblat
  • vam haver moblat
  • vau haver moblat
  • van haver moblat
  • futur
     
  • moblaré
  • moblaràs
  • moblarà
  • moblarem
  • moblareu
  • moblaran
  • futur
    perfet
  • hauré moblat
  • hauràs moblat
  • haurà moblat
  • haurem moblat
  • haureu moblat
  • hauran moblat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • moblaria
  • moblaries
  • moblaria
  • moblaríem
  • moblaríeu
  • moblarien
  • condicional perfet
     
  • hauria moblat
  • hauries moblat
  • hauria moblat
  • hauríem moblat
  • hauríeu moblat
  • haurien moblat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera moblat
  • hagueres moblat
  • haguera moblat
  • haguérem moblat
  • haguéreu moblat
  • hagueren moblat

subjuntiu

  • present
     
  • mobli
  • moblis
  • mobli
  • moblem
  • mobleu
  • moblin
  • imperfet
     
  • moblés
  • moblessis
  • moblés
  • mobléssim
  • mobléssiu
  • moblessin
  • perfet
     
  • hagi moblat
  • hagis moblat
  • hagi moblat
  • hàgim moblat
  • hàgiu moblat
  • hagin moblat
  • plusquamperfet
     
  • hagués moblat
  • haguessis moblat
  • hagués moblat
  • haguéssim moblat
  • haguéssiu moblat
  • haguessin moblat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • mobla
  • mobli
  • moblem
  • mobleu
  • moblin
  •  infinitiu

     

  • Present: moblar
  • Perfet:   haver moblat
  •   gerundi

     

  • Present: moblant
  • Perfet:   havent moblat
  • participi

     

  • moblat
  • moblada
  • moblats
  • moblades