conjugació del verb matricular

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • matriculo
  • matricules
  • matricula
  • matriculem
  • matriculeu
  • matriculen
  • perfet
     
  • he matriculat
  • has matriculat
  • ha matriculat
  • hem matriculat
  • heu matriculat
  • han matriculat
  • imperfet
     
  • matriculava
  • matriculaves
  • matriculava
  • matriculàvem
  • matriculàveu
  • matriculaven
  • plusquamperfet
     
  • havia matriculat
  • havies matriculat
  • havia matriculat
  • havíem matriculat
  • havíeu matriculat
  • havien matriculat
  • passat
    simple
  • matriculí
  • matriculares
  • matriculà
  • matriculàrem
  • matriculàreu
  • matricularen
  • passat
    anterior
  • haguí matriculat
  • hagueres matriculat
  • hagué matriculat
  • haguérem matriculat
  • haguéreu matriculat
  • hagueren matriculat
  • passat
    perifràstic
  • vaig matricular
  • vas matricular
  • va matricular
  • vam matricular
  • vau matricular
  • van matricular
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver matriculat
  • vas haver matriculat
  • va haver matriculat
  • vam haver matriculat
  • vau haver matriculat
  • van haver matriculat
  • futur
     
  • matricularé
  • matricularàs
  • matricularà
  • matricularem
  • matriculareu
  • matricularan
  • futur
    perfet
  • hauré matriculat
  • hauràs matriculat
  • haurà matriculat
  • haurem matriculat
  • haureu matriculat
  • hauran matriculat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • matricularia
  • matricularies
  • matricularia
  • matricularíem
  • matricularíeu
  • matricularien
  • condicional perfet
     
  • hauria matriculat
  • hauries matriculat
  • hauria matriculat
  • hauríem matriculat
  • hauríeu matriculat
  • haurien matriculat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera matriculat
  • hagueres matriculat
  • haguera matriculat
  • haguérem matriculat
  • haguéreu matriculat
  • hagueren matriculat

subjuntiu

  • present
     
  • matriculi
  • matriculis
  • matriculi
  • matriculem
  • matriculeu
  • matriculin
  • imperfet
     
  • matriculés
  • matriculessis
  • matriculés
  • matriculéssim
  • matriculéssiu
  • matriculessin
  • perfet
     
  • hagi matriculat
  • hagis matriculat
  • hagi matriculat
  • hàgim matriculat
  • hàgiu matriculat
  • hagin matriculat
  • plusquamperfet
     
  • hagués matriculat
  • haguessis matriculat
  • hagués matriculat
  • haguéssim matriculat
  • haguéssiu matriculat
  • haguessin matriculat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • matricula
  • matriculi
  • matriculem
  • matriculeu
  • matriculin
  •  infinitiu

     

  • Present: matricular
  • Perfet:   haver matriculat
  •   gerundi

     

  • Present: matriculant
  • Perfet:   havent matriculat
  • participi

     

  • matriculat
  • matriculada
  • matriculats
  • matriculades