conjugació del verb malparir

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • malpareixo
  • malpareixes
  • malpareix
  • malparim
  • malpariu
  • malpareixen
  • perfet
     
  • he malparit
  • has malparit
  • ha malparit
  • hem malparit
  • heu malparit
  • han malparit
  • imperfet
     
  • malparia
  • malparies
  • malparia
  • malparíem
  • malparíeu
  • malparien
  • plusquamperfet
     
  • havia malparit
  • havies malparit
  • havia malparit
  • havíem malparit
  • havíeu malparit
  • havien malparit
  • passat
    simple
  • malparí
  • malparires
  • malparí
  • malparírem
  • malparíreu
  • malpariren
  • passat
    anterior
  • haguí malparit
  • hagueres malparit
  • hagué malparit
  • haguérem malparit
  • haguéreu malparit
  • hagueren malparit
  • passat
    perifràstic
  • vaig malparir
  • vas malparir
  • va malparir
  • vam malparir
  • vau malparir
  • van malparir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver malparit
  • vas haver malparit
  • va haver malparit
  • vam haver malparit
  • vau haver malparit
  • van haver malparit
  • futur
     
  • malpariré
  • malpariràs
  • malparirà
  • malparirem
  • malparireu
  • malpariran
  • futur
    perfet
  • hauré malparit
  • hauràs malparit
  • haurà malparit
  • haurem malparit
  • haureu malparit
  • hauran malparit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • malpariria
  • malpariries
  • malpariria
  • malpariríem
  • malpariríeu
  • malparirien
  • condicional perfet
     
  • hauria malparit
  • hauries malparit
  • hauria malparit
  • hauríem malparit
  • hauríeu malparit
  • haurien malparit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera malparit
  • hagueres malparit
  • haguera malparit
  • haguérem malparit
  • haguéreu malparit
  • hagueren malparit

subjuntiu

  • present
     
  • malpareixi
  • malpareixis
  • malpareixi
  • malparim
  • malpariu
  • malpareixin
  • imperfet
     
  • malparís
  • malparissis
  • malparís
  • malparíssim
  • malparíssiu
  • malparissin
  • perfet
     
  • hagi malparit
  • hagis malparit
  • hagi malparit
  • hàgim malparit
  • hàgiu malparit
  • hagin malparit
  • plusquamperfet
     
  • hagués malparit
  • haguessis malparit
  • hagués malparit
  • haguéssim malparit
  • haguéssiu malparit
  • haguessin malparit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • malpareix
  • malpareixi
  • malparim
  • malpariu
  • malpareixin
  •  infinitiu

     

  • Present: malparir
  • Perfet:   haver malparit
  •   gerundi

     

  • Present: malparint
  • Perfet:   havent malparit
  • participi

     

  • malparit
  • malparida
  • malparits
  • malparides