conjugació del verb malaxar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • malaxo
  • malaxes
  • malaxa
  • malaxem
  • malaxeu
  • malaxen
  • perfet
     
  • he malaxat
  • has malaxat
  • ha malaxat
  • hem malaxat
  • heu malaxat
  • han malaxat
  • imperfet
     
  • malaxava
  • malaxaves
  • malaxava
  • malaxàvem
  • malaxàveu
  • malaxaven
  • plusquamperfet
     
  • havia malaxat
  • havies malaxat
  • havia malaxat
  • havíem malaxat
  • havíeu malaxat
  • havien malaxat
  • passat
    simple
  • malaxí
  • malaxares
  • malaxà
  • malaxàrem
  • malaxàreu
  • malaxaren
  • passat
    anterior
  • haguí malaxat
  • hagueres malaxat
  • hagué malaxat
  • haguérem malaxat
  • haguéreu malaxat
  • hagueren malaxat
  • passat
    perifràstic
  • vaig malaxar
  • vas malaxar
  • va malaxar
  • vam malaxar
  • vau malaxar
  • van malaxar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver malaxat
  • vas haver malaxat
  • va haver malaxat
  • vam haver malaxat
  • vau haver malaxat
  • van haver malaxat
  • futur
     
  • malaxaré
  • malaxaràs
  • malaxarà
  • malaxarem
  • malaxareu
  • malaxaran
  • futur
    perfet
  • hauré malaxat
  • hauràs malaxat
  • haurà malaxat
  • haurem malaxat
  • haureu malaxat
  • hauran malaxat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • malaxaria
  • malaxaries
  • malaxaria
  • malaxaríem
  • malaxaríeu
  • malaxarien
  • condicional perfet
     
  • hauria malaxat
  • hauries malaxat
  • hauria malaxat
  • hauríem malaxat
  • hauríeu malaxat
  • haurien malaxat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera malaxat
  • hagueres malaxat
  • haguera malaxat
  • haguérem malaxat
  • haguéreu malaxat
  • hagueren malaxat

subjuntiu

  • present
     
  • malaxi
  • malaxis
  • malaxi
  • malaxem
  • malaxeu
  • malaxin
  • imperfet
     
  • malaxés
  • malaxessis
  • malaxés
  • malaxéssim
  • malaxéssiu
  • malaxessin
  • perfet
     
  • hagi malaxat
  • hagis malaxat
  • hagi malaxat
  • hàgim malaxat
  • hàgiu malaxat
  • hagin malaxat
  • plusquamperfet
     
  • hagués malaxat
  • haguessis malaxat
  • hagués malaxat
  • haguéssim malaxat
  • haguéssiu malaxat
  • haguessin malaxat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • malaxa
  • malaxi
  • malaxem
  • malaxeu
  • malaxin
  •  infinitiu

     

  • Present: malaxar
  • Perfet:   haver malaxat
  •   gerundi

     

  • Present: malaxant
  • Perfet:   havent malaxat
  • participi

     

  • malaxat
  • malaxada
  • malaxats
  • malaxades