conjugació del verb legislar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • legislo
  • legisles
  • legisla
  • legislem
  • legisleu
  • legislen
  • perfet
     
  • he legislat
  • has legislat
  • ha legislat
  • hem legislat
  • heu legislat
  • han legislat
  • imperfet
     
  • legislava
  • legislaves
  • legislava
  • legislàvem
  • legislàveu
  • legislaven
  • plusquamperfet
     
  • havia legislat
  • havies legislat
  • havia legislat
  • havíem legislat
  • havíeu legislat
  • havien legislat
  • passat
    simple
  • legislí
  • legislares
  • legislà
  • legislàrem
  • legislàreu
  • legislaren
  • passat
    anterior
  • haguí legislat
  • hagueres legislat
  • hagué legislat
  • haguérem legislat
  • haguéreu legislat
  • hagueren legislat
  • passat
    perifràstic
  • vaig legislar
  • vas legislar
  • va legislar
  • vam legislar
  • vau legislar
  • van legislar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver legislat
  • vas haver legislat
  • va haver legislat
  • vam haver legislat
  • vau haver legislat
  • van haver legislat
  • futur
     
  • legislaré
  • legislaràs
  • legislarà
  • legislarem
  • legislareu
  • legislaran
  • futur
    perfet
  • hauré legislat
  • hauràs legislat
  • haurà legislat
  • haurem legislat
  • haureu legislat
  • hauran legislat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • legislaria
  • legislaries
  • legislaria
  • legislaríem
  • legislaríeu
  • legislarien
  • condicional perfet
     
  • hauria legislat
  • hauries legislat
  • hauria legislat
  • hauríem legislat
  • hauríeu legislat
  • haurien legislat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera legislat
  • hagueres legislat
  • haguera legislat
  • haguérem legislat
  • haguéreu legislat
  • hagueren legislat

subjuntiu

  • present
     
  • legisli
  • legislis
  • legisli
  • legislem
  • legisleu
  • legislin
  • imperfet
     
  • legislés
  • legislessis
  • legislés
  • legisléssim
  • legisléssiu
  • legislessin
  • perfet
     
  • hagi legislat
  • hagis legislat
  • hagi legislat
  • hàgim legislat
  • hàgiu legislat
  • hagin legislat
  • plusquamperfet
     
  • hagués legislat
  • haguessis legislat
  • hagués legislat
  • haguéssim legislat
  • haguéssiu legislat
  • haguessin legislat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • legisla
  • legisli
  • legislem
  • legisleu
  • legislin
  •  infinitiu

     

  • Present: legislar
  • Perfet:   haver legislat
  •   gerundi

     

  • Present: legislant
  • Perfet:   havent legislat
  • participi

     

  • legislat
  • legislada
  • legislats
  • legislades