conjugació del verb legalitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • legalitzo
  • legalitzes
  • legalitza
  • legalitzem
  • legalitzeu
  • legalitzen
  • perfet
     
  • he legalitzat
  • has legalitzat
  • ha legalitzat
  • hem legalitzat
  • heu legalitzat
  • han legalitzat
  • imperfet
     
  • legalitzava
  • legalitzaves
  • legalitzava
  • legalitzàvem
  • legalitzàveu
  • legalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia legalitzat
  • havies legalitzat
  • havia legalitzat
  • havíem legalitzat
  • havíeu legalitzat
  • havien legalitzat
  • passat
    simple
  • legalitzí
  • legalitzares
  • legalitzà
  • legalitzàrem
  • legalitzàreu
  • legalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí legalitzat
  • hagueres legalitzat
  • hagué legalitzat
  • haguérem legalitzat
  • haguéreu legalitzat
  • hagueren legalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig legalitzar
  • vas legalitzar
  • va legalitzar
  • vam legalitzar
  • vau legalitzar
  • van legalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver legalitzat
  • vas haver legalitzat
  • va haver legalitzat
  • vam haver legalitzat
  • vau haver legalitzat
  • van haver legalitzat
  • futur
     
  • legalitzaré
  • legalitzaràs
  • legalitzarà
  • legalitzarem
  • legalitzareu
  • legalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré legalitzat
  • hauràs legalitzat
  • haurà legalitzat
  • haurem legalitzat
  • haureu legalitzat
  • hauran legalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • legalitzaria
  • legalitzaries
  • legalitzaria
  • legalitzaríem
  • legalitzaríeu
  • legalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria legalitzat
  • hauries legalitzat
  • hauria legalitzat
  • hauríem legalitzat
  • hauríeu legalitzat
  • haurien legalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera legalitzat
  • hagueres legalitzat
  • haguera legalitzat
  • haguérem legalitzat
  • haguéreu legalitzat
  • hagueren legalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • legalitzi
  • legalitzis
  • legalitzi
  • legalitzem
  • legalitzeu
  • legalitzin
  • imperfet
     
  • legalitzés
  • legalitzessis
  • legalitzés
  • legalitzéssim
  • legalitzéssiu
  • legalitzessin
  • perfet
     
  • hagi legalitzat
  • hagis legalitzat
  • hagi legalitzat
  • hàgim legalitzat
  • hàgiu legalitzat
  • hagin legalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués legalitzat
  • haguessis legalitzat
  • hagués legalitzat
  • haguéssim legalitzat
  • haguéssiu legalitzat
  • haguessin legalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • legalitza
  • legalitzi
  • legalitzem
  • legalitzeu
  • legalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: legalitzar
  • Perfet:   haver legalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: legalitzant
  • Perfet:   havent legalitzat
  • participi

     

  • legalitzat
  • legalitzada
  • legalitzats
  • legalitzades