conjugació del verb laminar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • lamino
  • lamines
  • lamina
  • laminem
  • lamineu
  • laminen
  • perfet
     
  • he laminat
  • has laminat
  • ha laminat
  • hem laminat
  • heu laminat
  • han laminat
  • imperfet
     
  • laminava
  • laminaves
  • laminava
  • laminàvem
  • laminàveu
  • laminaven
  • plusquamperfet
     
  • havia laminat
  • havies laminat
  • havia laminat
  • havíem laminat
  • havíeu laminat
  • havien laminat
  • passat
    simple
  • laminí
  • laminares
  • laminà
  • laminàrem
  • laminàreu
  • laminaren
  • passat
    anterior
  • haguí laminat
  • hagueres laminat
  • hagué laminat
  • haguérem laminat
  • haguéreu laminat
  • hagueren laminat
  • passat
    perifràstic
  • vaig laminar
  • vas laminar
  • va laminar
  • vam laminar
  • vau laminar
  • van laminar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver laminat
  • vas haver laminat
  • va haver laminat
  • vam haver laminat
  • vau haver laminat
  • van haver laminat
  • futur
     
  • laminaré
  • laminaràs
  • laminarà
  • laminarem
  • laminareu
  • laminaran
  • futur
    perfet
  • hauré laminat
  • hauràs laminat
  • haurà laminat
  • haurem laminat
  • haureu laminat
  • hauran laminat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • laminaria
  • laminaries
  • laminaria
  • laminaríem
  • laminaríeu
  • laminarien
  • condicional perfet
     
  • hauria laminat
  • hauries laminat
  • hauria laminat
  • hauríem laminat
  • hauríeu laminat
  • haurien laminat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera laminat
  • hagueres laminat
  • haguera laminat
  • haguérem laminat
  • haguéreu laminat
  • hagueren laminat

subjuntiu

  • present
     
  • lamini
  • laminis
  • lamini
  • laminem
  • lamineu
  • laminin
  • imperfet
     
  • laminés
  • laminessis
  • laminés
  • laminéssim
  • laminéssiu
  • laminessin
  • perfet
     
  • hagi laminat
  • hagis laminat
  • hagi laminat
  • hàgim laminat
  • hàgiu laminat
  • hagin laminat
  • plusquamperfet
     
  • hagués laminat
  • haguessis laminat
  • hagués laminat
  • haguéssim laminat
  • haguéssiu laminat
  • haguessin laminat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • lamina
  • lamini
  • laminem
  • lamineu
  • laminin
  •  infinitiu

     

  • Present: laminar
  • Perfet:   haver laminat
  •   gerundi

     

  • Present: laminant
  • Perfet:   havent laminat
  • participi

     

  • laminat
  • laminada
  • laminats
  • laminades