conjugació del verb jurar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • juro
  • jures
  • jura
  • jurem
  • jureu
  • juren
  • perfet
     
  • he jurat
  • has jurat
  • ha jurat
  • hem jurat
  • heu jurat
  • han jurat
  • imperfet
     
  • jurava
  • juraves
  • jurava
  • juràvem
  • juràveu
  • juraven
  • plusquamperfet
     
  • havia jurat
  • havies jurat
  • havia jurat
  • havíem jurat
  • havíeu jurat
  • havien jurat
  • passat
    simple
  • jurí
  • jurares
  • jurà
  • juràrem
  • juràreu
  • juraren
  • passat
    anterior
  • haguí jurat
  • hagueres jurat
  • hagué jurat
  • haguérem jurat
  • haguéreu jurat
  • hagueren jurat
  • passat
    perifràstic
  • vaig jurar
  • vas jurar
  • va jurar
  • vam jurar
  • vau jurar
  • van jurar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver jurat
  • vas haver jurat
  • va haver jurat
  • vam haver jurat
  • vau haver jurat
  • van haver jurat
  • futur
     
  • juraré
  • juraràs
  • jurarà
  • jurarem
  • jurareu
  • juraran
  • futur
    perfet
  • hauré jurat
  • hauràs jurat
  • haurà jurat
  • haurem jurat
  • haureu jurat
  • hauran jurat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • juraria
  • juraries
  • juraria
  • juraríem
  • juraríeu
  • jurarien
  • condicional perfet
     
  • hauria jurat
  • hauries jurat
  • hauria jurat
  • hauríem jurat
  • hauríeu jurat
  • haurien jurat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera jurat
  • hagueres jurat
  • haguera jurat
  • haguérem jurat
  • haguéreu jurat
  • hagueren jurat

subjuntiu

  • present
     
  • juri
  • juris
  • juri
  • jurem
  • jureu
  • jurin
  • imperfet
     
  • jurés
  • juressis
  • jurés
  • juréssim
  • juréssiu
  • juressin
  • perfet
     
  • hagi jurat
  • hagis jurat
  • hagi jurat
  • hàgim jurat
  • hàgiu jurat
  • hagin jurat
  • plusquamperfet
     
  • hagués jurat
  • haguessis jurat
  • hagués jurat
  • haguéssim jurat
  • haguéssiu jurat
  • haguessin jurat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • jura
  • juri
  • jurem
  • jureu
  • jurin
  •  infinitiu

     

  • Present: jurar
  • Perfet:   haver jurat
  •   gerundi

     

  • Present: jurant
  • Perfet:   havent jurat
  • participi

     

  • jurat
  • jurada
  • jurats
  • jurades