conjugació del verb invalidar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • invalido
  • invalides
  • invalida
  • invalidem
  • invalideu
  • invaliden
  • perfet
     
  • he invalidat
  • has invalidat
  • ha invalidat
  • hem invalidat
  • heu invalidat
  • han invalidat
  • imperfet
     
  • invalidava
  • invalidaves
  • invalidava
  • invalidàvem
  • invalidàveu
  • invalidaven
  • plusquamperfet
     
  • havia invalidat
  • havies invalidat
  • havia invalidat
  • havíem invalidat
  • havíeu invalidat
  • havien invalidat
  • passat
    simple
  • invalidí
  • invalidares
  • invalidà
  • invalidàrem
  • invalidàreu
  • invalidaren
  • passat
    anterior
  • haguí invalidat
  • hagueres invalidat
  • hagué invalidat
  • haguérem invalidat
  • haguéreu invalidat
  • hagueren invalidat
  • passat
    perifràstic
  • vaig invalidar
  • vas invalidar
  • va invalidar
  • vam invalidar
  • vau invalidar
  • van invalidar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver invalidat
  • vas haver invalidat
  • va haver invalidat
  • vam haver invalidat
  • vau haver invalidat
  • van haver invalidat
  • futur
     
  • invalidaré
  • invalidaràs
  • invalidarà
  • invalidarem
  • invalidareu
  • invalidaran
  • futur
    perfet
  • hauré invalidat
  • hauràs invalidat
  • haurà invalidat
  • haurem invalidat
  • haureu invalidat
  • hauran invalidat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • invalidaria
  • invalidaries
  • invalidaria
  • invalidaríem
  • invalidaríeu
  • invalidarien
  • condicional perfet
     
  • hauria invalidat
  • hauries invalidat
  • hauria invalidat
  • hauríem invalidat
  • hauríeu invalidat
  • haurien invalidat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera invalidat
  • hagueres invalidat
  • haguera invalidat
  • haguérem invalidat
  • haguéreu invalidat
  • hagueren invalidat

subjuntiu

  • present
     
  • invalidi
  • invalidis
  • invalidi
  • invalidem
  • invalideu
  • invalidin
  • imperfet
     
  • invalidés
  • invalidessis
  • invalidés
  • invalidéssim
  • invalidéssiu
  • invalidessin
  • perfet
     
  • hagi invalidat
  • hagis invalidat
  • hagi invalidat
  • hàgim invalidat
  • hàgiu invalidat
  • hagin invalidat
  • plusquamperfet
     
  • hagués invalidat
  • haguessis invalidat
  • hagués invalidat
  • haguéssim invalidat
  • haguéssiu invalidat
  • haguessin invalidat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • invalida
  • invalidi
  • invalidem
  • invalideu
  • invalidin
  •  infinitiu

     

  • Present: invalidar
  • Perfet:   haver invalidat
  •   gerundi

     

  • Present: invalidant
  • Perfet:   havent invalidat
  • participi

     

  • invalidat
  • invalidada
  • invalidats
  • invalidades