conjugació del verb inocular

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • inoculo
  • inocules
  • inocula
  • inoculem
  • inoculeu
  • inoculen
  • perfet
     
  • he inoculat
  • has inoculat
  • ha inoculat
  • hem inoculat
  • heu inoculat
  • han inoculat
  • imperfet
     
  • inoculava
  • inoculaves
  • inoculava
  • inoculàvem
  • inoculàveu
  • inoculaven
  • plusquamperfet
     
  • havia inoculat
  • havies inoculat
  • havia inoculat
  • havíem inoculat
  • havíeu inoculat
  • havien inoculat
  • passat
    simple
  • inoculí
  • inoculares
  • inoculà
  • inoculàrem
  • inoculàreu
  • inocularen
  • passat
    anterior
  • haguí inoculat
  • hagueres inoculat
  • hagué inoculat
  • haguérem inoculat
  • haguéreu inoculat
  • hagueren inoculat
  • passat
    perifràstic
  • vaig inocular
  • vas inocular
  • va inocular
  • vam inocular
  • vau inocular
  • van inocular
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver inoculat
  • vas haver inoculat
  • va haver inoculat
  • vam haver inoculat
  • vau haver inoculat
  • van haver inoculat
  • futur
     
  • inocularé
  • inocularàs
  • inocularà
  • inocularem
  • inoculareu
  • inocularan
  • futur
    perfet
  • hauré inoculat
  • hauràs inoculat
  • haurà inoculat
  • haurem inoculat
  • haureu inoculat
  • hauran inoculat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • inocularia
  • inocularies
  • inocularia
  • inocularíem
  • inocularíeu
  • inocularien
  • condicional perfet
     
  • hauria inoculat
  • hauries inoculat
  • hauria inoculat
  • hauríem inoculat
  • hauríeu inoculat
  • haurien inoculat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera inoculat
  • hagueres inoculat
  • haguera inoculat
  • haguérem inoculat
  • haguéreu inoculat
  • hagueren inoculat

subjuntiu

  • present
     
  • inoculi
  • inoculis
  • inoculi
  • inoculem
  • inoculeu
  • inoculin
  • imperfet
     
  • inoculés
  • inoculessis
  • inoculés
  • inoculéssim
  • inoculéssiu
  • inoculessin
  • perfet
     
  • hagi inoculat
  • hagis inoculat
  • hagi inoculat
  • hàgim inoculat
  • hàgiu inoculat
  • hagin inoculat
  • plusquamperfet
     
  • hagués inoculat
  • haguessis inoculat
  • hagués inoculat
  • haguéssim inoculat
  • haguéssiu inoculat
  • haguessin inoculat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • inocula
  • inoculi
  • inoculem
  • inoculeu
  • inoculin
  •  infinitiu

     

  • Present: inocular
  • Perfet:   haver inoculat
  •   gerundi

     

  • Present: inoculant
  • Perfet:   havent inoculat
  • participi

     

  • inoculat
  • inoculada
  • inoculats
  • inoculades