conjugació del verb innovar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • innovo
  • innoves
  • innova
  • innovem
  • innoveu
  • innoven
  • perfet
     
  • he innovat
  • has innovat
  • ha innovat
  • hem innovat
  • heu innovat
  • han innovat
  • imperfet
     
  • innovava
  • innovaves
  • innovava
  • innovàvem
  • innovàveu
  • innovaven
  • plusquamperfet
     
  • havia innovat
  • havies innovat
  • havia innovat
  • havíem innovat
  • havíeu innovat
  • havien innovat
  • passat
    simple
  • innoví
  • innovares
  • innovà
  • innovàrem
  • innovàreu
  • innovaren
  • passat
    anterior
  • haguí innovat
  • hagueres innovat
  • hagué innovat
  • haguérem innovat
  • haguéreu innovat
  • hagueren innovat
  • passat
    perifràstic
  • vaig innovar
  • vas innovar
  • va innovar
  • vam innovar
  • vau innovar
  • van innovar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver innovat
  • vas haver innovat
  • va haver innovat
  • vam haver innovat
  • vau haver innovat
  • van haver innovat
  • futur
     
  • innovaré
  • innovaràs
  • innovarà
  • innovarem
  • innovareu
  • innovaran
  • futur
    perfet
  • hauré innovat
  • hauràs innovat
  • haurà innovat
  • haurem innovat
  • haureu innovat
  • hauran innovat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • innovaria
  • innovaries
  • innovaria
  • innovaríem
  • innovaríeu
  • innovarien
  • condicional perfet
     
  • hauria innovat
  • hauries innovat
  • hauria innovat
  • hauríem innovat
  • hauríeu innovat
  • haurien innovat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera innovat
  • hagueres innovat
  • haguera innovat
  • haguérem innovat
  • haguéreu innovat
  • hagueren innovat

subjuntiu

  • present
     
  • innovi
  • innovis
  • innovi
  • innovem
  • innoveu
  • innovin
  • imperfet
     
  • innovés
  • innovessis
  • innovés
  • innovéssim
  • innovéssiu
  • innovessin
  • perfet
     
  • hagi innovat
  • hagis innovat
  • hagi innovat
  • hàgim innovat
  • hàgiu innovat
  • hagin innovat
  • plusquamperfet
     
  • hagués innovat
  • haguessis innovat
  • hagués innovat
  • haguéssim innovat
  • haguéssiu innovat
  • haguessin innovat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • innova
  • innovi
  • innovem
  • innoveu
  • innovin
  •  infinitiu

     

  • Present: innovar
  • Perfet:   haver innovat
  •   gerundi

     

  • Present: innovant
  • Perfet:   havent innovat
  • participi

     

  • innovat
  • innovada
  • innovats
  • innovades