conjugació del verb infligir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • infligeixo
  • infligeixes
  • infligeix
  • infligim
  • infligiu
  • infligeixen
  • perfet
     
  • he infligit
  • has infligit
  • ha infligit
  • hem infligit
  • heu infligit
  • han infligit
  • imperfet
     
  • infligia
  • infligies
  • infligia
  • infligíem
  • infligíeu
  • infligien
  • plusquamperfet
     
  • havia infligit
  • havies infligit
  • havia infligit
  • havíem infligit
  • havíeu infligit
  • havien infligit
  • passat
    simple
  • infligí
  • infligires
  • infligí
  • infligírem
  • infligíreu
  • infligiren
  • passat
    anterior
  • haguí infligit
  • hagueres infligit
  • hagué infligit
  • haguérem infligit
  • haguéreu infligit
  • hagueren infligit
  • passat
    perifràstic
  • vaig infligir
  • vas infligir
  • va infligir
  • vam infligir
  • vau infligir
  • van infligir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver infligit
  • vas haver infligit
  • va haver infligit
  • vam haver infligit
  • vau haver infligit
  • van haver infligit
  • futur
     
  • infligiré
  • infligiràs
  • infligirà
  • infligirem
  • infligireu
  • infligiran
  • futur
    perfet
  • hauré infligit
  • hauràs infligit
  • haurà infligit
  • haurem infligit
  • haureu infligit
  • hauran infligit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • infligiria
  • infligiries
  • infligiria
  • infligiríem
  • infligiríeu
  • infligirien
  • condicional perfet
     
  • hauria infligit
  • hauries infligit
  • hauria infligit
  • hauríem infligit
  • hauríeu infligit
  • haurien infligit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera infligit
  • hagueres infligit
  • haguera infligit
  • haguérem infligit
  • haguéreu infligit
  • hagueren infligit

subjuntiu

  • present
     
  • infligeixi
  • infligeixis
  • infligeixi
  • infligim
  • infligiu
  • infligeixin
  • imperfet
     
  • infligís
  • infligissis
  • infligís
  • infligíssim
  • infligíssiu
  • infligissin
  • perfet
     
  • hagi infligit
  • hagis infligit
  • hagi infligit
  • hàgim infligit
  • hàgiu infligit
  • hagin infligit
  • plusquamperfet
     
  • hagués infligit
  • haguessis infligit
  • hagués infligit
  • haguéssim infligit
  • haguéssiu infligit
  • haguessin infligit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • infligeix
  • infligeixi
  • infligim
  • infligiu
  • infligeixin
  •  infinitiu

     

  • Present: infligir
  • Perfet:   haver infligit
  •   gerundi

     

  • Present: infligint
  • Perfet:   havent infligit
  • participi

     

  • infligit
  • infligida
  • infligits
  • infligides