conjugació del verb indemnitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • indemnitzo
  • indemnitzes
  • indemnitza
  • indemnitzem
  • indemnitzeu
  • indemnitzen
  • perfet
     
  • he indemnitzat
  • has indemnitzat
  • ha indemnitzat
  • hem indemnitzat
  • heu indemnitzat
  • han indemnitzat
  • imperfet
     
  • indemnitzava
  • indemnitzaves
  • indemnitzava
  • indemnitzàvem
  • indemnitzàveu
  • indemnitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia indemnitzat
  • havies indemnitzat
  • havia indemnitzat
  • havíem indemnitzat
  • havíeu indemnitzat
  • havien indemnitzat
  • passat
    simple
  • indemnitzí
  • indemnitzares
  • indemnitzà
  • indemnitzàrem
  • indemnitzàreu
  • indemnitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí indemnitzat
  • hagueres indemnitzat
  • hagué indemnitzat
  • haguérem indemnitzat
  • haguéreu indemnitzat
  • hagueren indemnitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig indemnitzar
  • vas indemnitzar
  • va indemnitzar
  • vam indemnitzar
  • vau indemnitzar
  • van indemnitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver indemnitzat
  • vas haver indemnitzat
  • va haver indemnitzat
  • vam haver indemnitzat
  • vau haver indemnitzat
  • van haver indemnitzat
  • futur
     
  • indemnitzaré
  • indemnitzaràs
  • indemnitzarà
  • indemnitzarem
  • indemnitzareu
  • indemnitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré indemnitzat
  • hauràs indemnitzat
  • haurà indemnitzat
  • haurem indemnitzat
  • haureu indemnitzat
  • hauran indemnitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • indemnitzaria
  • indemnitzaries
  • indemnitzaria
  • indemnitzaríem
  • indemnitzaríeu
  • indemnitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria indemnitzat
  • hauries indemnitzat
  • hauria indemnitzat
  • hauríem indemnitzat
  • hauríeu indemnitzat
  • haurien indemnitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera indemnitzat
  • hagueres indemnitzat
  • haguera indemnitzat
  • haguérem indemnitzat
  • haguéreu indemnitzat
  • hagueren indemnitzat

subjuntiu

  • present
     
  • indemnitzi
  • indemnitzis
  • indemnitzi
  • indemnitzem
  • indemnitzeu
  • indemnitzin
  • imperfet
     
  • indemnitzés
  • indemnitzessis
  • indemnitzés
  • indemnitzéssim
  • indemnitzéssiu
  • indemnitzessin
  • perfet
     
  • hagi indemnitzat
  • hagis indemnitzat
  • hagi indemnitzat
  • hàgim indemnitzat
  • hàgiu indemnitzat
  • hagin indemnitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués indemnitzat
  • haguessis indemnitzat
  • hagués indemnitzat
  • haguéssim indemnitzat
  • haguéssiu indemnitzat
  • haguessin indemnitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • indemnitza
  • indemnitzi
  • indemnitzem
  • indemnitzeu
  • indemnitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: indemnitzar
  • Perfet:   haver indemnitzat
  •   gerundi

     

  • Present: indemnitzant
  • Perfet:   havent indemnitzat
  • participi

     

  • indemnitzat
  • indemnitzada
  • indemnitzats
  • indemnitzades