conjugació del verb immunitzar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • immunitzo
  • immunitzes
  • immunitza
  • immunitzem
  • immunitzeu
  • immunitzen
  • perfet
     
  • he immunitzat
  • has immunitzat
  • ha immunitzat
  • hem immunitzat
  • heu immunitzat
  • han immunitzat
  • imperfet
     
  • immunitzava
  • immunitzaves
  • immunitzava
  • immunitzàvem
  • immunitzàveu
  • immunitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia immunitzat
  • havies immunitzat
  • havia immunitzat
  • havíem immunitzat
  • havíeu immunitzat
  • havien immunitzat
  • passat
    simple
  • immunitzí
  • immunitzares
  • immunitzà
  • immunitzàrem
  • immunitzàreu
  • immunitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí immunitzat
  • hagueres immunitzat
  • hagué immunitzat
  • haguérem immunitzat
  • haguéreu immunitzat
  • hagueren immunitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig immunitzar
  • vas immunitzar
  • va immunitzar
  • vam immunitzar
  • vau immunitzar
  • van immunitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver immunitzat
  • vas haver immunitzat
  • va haver immunitzat
  • vam haver immunitzat
  • vau haver immunitzat
  • van haver immunitzat
  • futur
     
  • immunitzaré
  • immunitzaràs
  • immunitzarà
  • immunitzarem
  • immunitzareu
  • immunitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré immunitzat
  • hauràs immunitzat
  • haurà immunitzat
  • haurem immunitzat
  • haureu immunitzat
  • hauran immunitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • immunitzaria
  • immunitzaries
  • immunitzaria
  • immunitzaríem
  • immunitzaríeu
  • immunitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria immunitzat
  • hauries immunitzat
  • hauria immunitzat
  • hauríem immunitzat
  • hauríeu immunitzat
  • haurien immunitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera immunitzat
  • hagueres immunitzat
  • haguera immunitzat
  • haguérem immunitzat
  • haguéreu immunitzat
  • hagueren immunitzat

subjuntiu

  • present
     
  • immunitzi
  • immunitzis
  • immunitzi
  • immunitzem
  • immunitzeu
  • immunitzin
  • imperfet
     
  • immunitzés
  • immunitzessis
  • immunitzés
  • immunitzéssim
  • immunitzéssiu
  • immunitzessin
  • perfet
     
  • hagi immunitzat
  • hagis immunitzat
  • hagi immunitzat
  • hàgim immunitzat
  • hàgiu immunitzat
  • hagin immunitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués immunitzat
  • haguessis immunitzat
  • hagués immunitzat
  • haguéssim immunitzat
  • haguéssiu immunitzat
  • haguessin immunitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • immunitza
  • immunitzi
  • immunitzem
  • immunitzeu
  • immunitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: immunitzar
  • Perfet:   haver immunitzat
  •   gerundi

     

  • Present: immunitzant
  • Perfet:   havent immunitzat
  • participi

     

  • immunitzat
  • immunitzada
  • immunitzats
  • immunitzades