conjugació del verb immiscir-se

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • m'immisceixo
  • t'immisceixes
  • s'immisceix
  • ens immiscim
  • us immisciu
  • s'immisceixen
  • perfet
     
  • m'he immiscit
  • t'has immiscit
  • s'ha immiscit
  • ens hem immiscit
  • us heu immiscit
  • s'han immiscit
  • imperfet
     
  • m'immiscia
  • t'immiscies
  • s'immiscia
  • ens immiscíem
  • us immiscíeu
  • s'immiscien
  • plusquamperfet
     
  • m'havia immiscit
  • t'havies immiscit
  • s'havia immiscit
  • ens havíem immiscit
  • us havíeu immiscit
  • s'havien immiscit
  • passat
    simple
  • m'immiscí
  • t'immiscires
  • s'immiscí
  • ens immiscírem
  • us immiscíreu
  • s'immisciren
  • passat
    anterior
  • m'haguí immiscit
  • t'hagueres immiscit
  • s'hagué immiscit
  • ens haguérem immiscit
  • us haguéreu immiscit
  • s'hagueren immiscit
  • passat
    perifràstic
  • em vaig immiscir
  • et vas immiscir
  • es va immiscir
  • ens vam immiscir
  • us vau immiscir
  • es van immiscir
  • passat anterior
    perifràstic
  • em vaig haver immiscit
  • et vas haver immiscit
  • es va haver immiscit
  • ens vam haver immiscit
  • us vau haver immiscit
  • es van haver immiscit
  • futur
     
  • m'immisciré
  • t'immisciràs
  • s'immiscirà
  • ens immiscirem
  • us immiscireu
  • s'immisciran
  • futur
    perfet
  • m'hauré immiscit
  • t'hauràs immiscit
  • s'haurà immiscit
  • ens haurem immiscit
  • us haureu immiscit
  • s'hauran immiscit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • m'immisciria
  • t'immisciries
  • s'immisciria
  • ens immisciríem
  • us immisciríeu
  • s'immiscirien
  • condicional perfet
     
  • m'hauria immiscit
  • t'hauries immiscit
  • s'hauria immiscit
  • ens hauríem immiscit
  • us hauríeu immiscit
  • s'haurien immiscit
  • condicional
    perfet [2]
  • m'haguera immiscit
  • t'hagueres immiscit
  • s'haguera immiscit
  • ens haguérem immiscit
  • us haguéreu immiscit
  • s'hagueren immiscit

subjuntiu

  • present
     
  • m'immisceixi
  • t'immisceixis
  • s'immisceixi
  • ens immiscim
  • us immisciu
  • s'immisceixin
  • imperfet
     
  • m'immiscís
  • t'immiscissis
  • s'immiscís
  • ens immiscíssim
  • us immiscíssiu
  • s'immiscissin
  • perfet
     
  • m'hagi immiscit
  • t'hagis immiscit
  • s'hagi immiscit
  • ens hàgim immiscit
  • us hàgiu immiscit
  • s'hagin immiscit
  • plusquamperfet
     
  • m'hagués immiscit
  • t'haguessis immiscit
  • s'hagués immiscit
  • ens haguéssim immiscit
  • us haguéssiu immiscit
  • s'haguessin immiscit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • t'immisceix
  • s'immisceixi
  • ens immiscim
  • us immisciu
  • s'immisceixin
  •  infinitiu

     

  • Present: immiscir-se
  • Perfet:   haver-se immiscit
  •   gerundi

     

  • Present: immiscint
  • Perfet:   havent-se immiscit
  • participi

     

  • immiscit
  • immiscida
  • immiscits
  • immiscides