conjugació del verb habilitar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • habilito
  • habilites
  • habilita
  • habilitem
  • habiliteu
  • habiliten
  • perfet
     
  • he habilitat
  • has habilitat
  • ha habilitat
  • hem habilitat
  • heu habilitat
  • han habilitat
  • imperfet
     
  • habilitava
  • habilitaves
  • habilitava
  • habilitàvem
  • habilitàveu
  • habilitaven
  • plusquamperfet
     
  • havia habilitat
  • havies habilitat
  • havia habilitat
  • havíem habilitat
  • havíeu habilitat
  • havien habilitat
  • passat
    simple
  • habilití
  • habilitares
  • habilità
  • habilitàrem
  • habilitàreu
  • habilitaren
  • passat
    anterior
  • haguí habilitat
  • hagueres habilitat
  • hagué habilitat
  • haguérem habilitat
  • haguéreu habilitat
  • hagueren habilitat
  • passat
    perifràstic
  • vaig habilitar
  • vas habilitar
  • va habilitar
  • vam habilitar
  • vau habilitar
  • van habilitar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver habilitat
  • vas haver habilitat
  • va haver habilitat
  • vam haver habilitat
  • vau haver habilitat
  • van haver habilitat
  • futur
     
  • habilitaré
  • habilitaràs
  • habilitarà
  • habilitarem
  • habilitareu
  • habilitaran
  • futur
    perfet
  • hauré habilitat
  • hauràs habilitat
  • haurà habilitat
  • haurem habilitat
  • haureu habilitat
  • hauran habilitat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • habilitaria
  • habilitaries
  • habilitaria
  • habilitaríem
  • habilitaríeu
  • habilitarien
  • condicional perfet
     
  • hauria habilitat
  • hauries habilitat
  • hauria habilitat
  • hauríem habilitat
  • hauríeu habilitat
  • haurien habilitat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera habilitat
  • hagueres habilitat
  • haguera habilitat
  • haguérem habilitat
  • haguéreu habilitat
  • hagueren habilitat

subjuntiu

  • present
     
  • habiliti
  • habilitis
  • habiliti
  • habilitem
  • habiliteu
  • habilitin
  • imperfet
     
  • habilités
  • habilitessis
  • habilités
  • habilitéssim
  • habilitéssiu
  • habilitessin
  • perfet
     
  • hagi habilitat
  • hagis habilitat
  • hagi habilitat
  • hàgim habilitat
  • hàgiu habilitat
  • hagin habilitat
  • plusquamperfet
     
  • hagués habilitat
  • haguessis habilitat
  • hagués habilitat
  • haguéssim habilitat
  • haguéssiu habilitat
  • haguessin habilitat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • habilita
  • habiliti
  • habilitem
  • habiliteu
  • habilitin
  •  infinitiu

     

  • Present: habilitar
  • Perfet:   haver habilitat
  •   gerundi

     

  • Present: habilitant
  • Perfet:   havent habilitat
  • participi

     

  • habilitat
  • habilitada
  • habilitats
  • habilitades