conjugació del verb guanyar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • guanyo
  • guanyes
  • guanya
  • guanyem
  • guanyeu
  • guanyen
  • perfet
     
  • he guanyat
  • has guanyat
  • ha guanyat
  • hem guanyat
  • heu guanyat
  • han guanyat
  • imperfet
     
  • guanyava
  • guanyaves
  • guanyava
  • guanyàvem
  • guanyàveu
  • guanyaven
  • plusquamperfet
     
  • havia guanyat
  • havies guanyat
  • havia guanyat
  • havíem guanyat
  • havíeu guanyat
  • havien guanyat
  • passat
    simple
  • guanyí
  • guanyares
  • guanyà
  • guanyàrem
  • guanyàreu
  • guanyaren
  • passat
    anterior
  • haguí guanyat
  • hagueres guanyat
  • hagué guanyat
  • haguérem guanyat
  • haguéreu guanyat
  • hagueren guanyat
  • passat
    perifràstic
  • vaig guanyar
  • vas guanyar
  • va guanyar
  • vam guanyar
  • vau guanyar
  • van guanyar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver guanyat
  • vas haver guanyat
  • va haver guanyat
  • vam haver guanyat
  • vau haver guanyat
  • van haver guanyat
  • futur
     
  • guanyaré
  • guanyaràs
  • guanyarà
  • guanyarem
  • guanyareu
  • guanyaran
  • futur
    perfet
  • hauré guanyat
  • hauràs guanyat
  • haurà guanyat
  • haurem guanyat
  • haureu guanyat
  • hauran guanyat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • guanyaria
  • guanyaries
  • guanyaria
  • guanyaríem
  • guanyaríeu
  • guanyarien
  • condicional perfet
     
  • hauria guanyat
  • hauries guanyat
  • hauria guanyat
  • hauríem guanyat
  • hauríeu guanyat
  • haurien guanyat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera guanyat
  • hagueres guanyat
  • haguera guanyat
  • haguérem guanyat
  • haguéreu guanyat
  • hagueren guanyat

subjuntiu

  • present
     
  • guanyi
  • guanyis
  • guanyi
  • guanyem
  • guanyeu
  • guanyin
  • imperfet
     
  • guanyés
  • guanyessis
  • guanyés
  • guanyéssim
  • guanyéssiu
  • guanyessin
  • perfet
     
  • hagi guanyat
  • hagis guanyat
  • hagi guanyat
  • hàgim guanyat
  • hàgiu guanyat
  • hagin guanyat
  • plusquamperfet
     
  • hagués guanyat
  • haguessis guanyat
  • hagués guanyat
  • haguéssim guanyat
  • haguéssiu guanyat
  • haguessin guanyat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • guanya
  • guanyi
  • guanyem
  • guanyeu
  • guanyin
  •  infinitiu

     

  • Present: guanyar
  • Perfet:   haver guanyat
  •   gerundi

     

  • Present: guanyant
  • Perfet:   havent guanyat
  • participi

     

  • guanyat
  • guanyada
  • guanyats
  • guanyades