conjugació del verb generalitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • generalitzo
  • generalitzes
  • generalitza
  • generalitzem
  • generalitzeu
  • generalitzen
  • perfet
     
  • he generalitzat
  • has generalitzat
  • ha generalitzat
  • hem generalitzat
  • heu generalitzat
  • han generalitzat
  • imperfet
     
  • generalitzava
  • generalitzaves
  • generalitzava
  • generalitzàvem
  • generalitzàveu
  • generalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia generalitzat
  • havies generalitzat
  • havia generalitzat
  • havíem generalitzat
  • havíeu generalitzat
  • havien generalitzat
  • passat
    simple
  • generalitzí
  • generalitzares
  • generalitzà
  • generalitzàrem
  • generalitzàreu
  • generalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí generalitzat
  • hagueres generalitzat
  • hagué generalitzat
  • haguérem generalitzat
  • haguéreu generalitzat
  • hagueren generalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig generalitzar
  • vas generalitzar
  • va generalitzar
  • vam generalitzar
  • vau generalitzar
  • van generalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver generalitzat
  • vas haver generalitzat
  • va haver generalitzat
  • vam haver generalitzat
  • vau haver generalitzat
  • van haver generalitzat
  • futur
     
  • generalitzaré
  • generalitzaràs
  • generalitzarà
  • generalitzarem
  • generalitzareu
  • generalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré generalitzat
  • hauràs generalitzat
  • haurà generalitzat
  • haurem generalitzat
  • haureu generalitzat
  • hauran generalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • generalitzaria
  • generalitzaries
  • generalitzaria
  • generalitzaríem
  • generalitzaríeu
  • generalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria generalitzat
  • hauries generalitzat
  • hauria generalitzat
  • hauríem generalitzat
  • hauríeu generalitzat
  • haurien generalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera generalitzat
  • hagueres generalitzat
  • haguera generalitzat
  • haguérem generalitzat
  • haguéreu generalitzat
  • hagueren generalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • generalitzi
  • generalitzis
  • generalitzi
  • generalitzem
  • generalitzeu
  • generalitzin
  • imperfet
     
  • generalitzés
  • generalitzessis
  • generalitzés
  • generalitzéssim
  • generalitzéssiu
  • generalitzessin
  • perfet
     
  • hagi generalitzat
  • hagis generalitzat
  • hagi generalitzat
  • hàgim generalitzat
  • hàgiu generalitzat
  • hagin generalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués generalitzat
  • haguessis generalitzat
  • hagués generalitzat
  • haguéssim generalitzat
  • haguéssiu generalitzat
  • haguessin generalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • generalitza
  • generalitzi
  • generalitzem
  • generalitzeu
  • generalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: generalitzar
  • Perfet:   haver generalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: generalitzant
  • Perfet:   havent generalitzat
  • participi

     

  • generalitzat
  • generalitzada
  • generalitzats
  • generalitzades