conjugació del verb furgar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
pregar

indicatiu

  • present
     
  • furgo
  • furgues
  • furga
  • furguem
  • furgueu
  • furguen
  • perfet
     
  • he furgat
  • has furgat
  • ha furgat
  • hem furgat
  • heu furgat
  • han furgat
  • imperfet
     
  • furgava
  • furgaves
  • furgava
  • furgàvem
  • furgàveu
  • furgaven
  • plusquamperfet
     
  • havia furgat
  • havies furgat
  • havia furgat
  • havíem furgat
  • havíeu furgat
  • havien furgat
  • passat
    simple
  • furg
  • furgares
  • furgà
  • furgàrem
  • furgàreu
  • furgaren
  • passat
    anterior
  • haguí furgat
  • hagueres furgat
  • hagué furgat
  • haguérem furgat
  • haguéreu furgat
  • hagueren furgat
  • passat
    perifràstic
  • vaig furgar
  • vas furgar
  • va furgar
  • vam furgar
  • vau furgar
  • van furgar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver furgat
  • vas haver furgat
  • va haver furgat
  • vam haver furgat
  • vau haver furgat
  • van haver furgat
  • futur
     
  • furgaré
  • furgaràs
  • furgarà
  • furgarem
  • furgareu
  • furgaran
  • futur
    perfet
  • hauré furgat
  • hauràs furgat
  • haurà furgat
  • haurem furgat
  • haureu furgat
  • hauran furgat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • furgaria
  • furgaries
  • furgaria
  • furgaríem
  • furgaríeu
  • furgarien
  • condicional perfet
     
  • hauria furgat
  • hauries furgat
  • hauria furgat
  • hauríem furgat
  • hauríeu furgat
  • haurien furgat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera furgat
  • hagueres furgat
  • haguera furgat
  • haguérem furgat
  • haguéreu furgat
  • hagueren furgat

subjuntiu

  • present
     
  • furgui
  • furguis
  • furgui
  • furguem
  • furgueu
  • furguin
  • imperfet
     
  • furgués
  • furguessis
  • furgués
  • furguéssim
  • furguéssiu
  • furguessin
  • perfet
     
  • hagi furgat
  • hagis furgat
  • hagi furgat
  • hàgim furgat
  • hàgiu furgat
  • hagin furgat
  • plusquamperfet
     
  • hagués furgat
  • haguessis furgat
  • hagués furgat
  • haguéssim furgat
  • haguéssiu furgat
  • haguessin furgat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • furga
  • furgui
  • furguem
  • furgueu
  • furguin
  •  infinitiu

     

  • Present: furgar
  • Perfet:   haver furgat
  •   gerundi

     

  • Present: furgant
  • Perfet:   havent furgat
  • participi

     

  • furgat
  • furgada
  • furgats
  • furgades