conjugació del verb fossilitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • fossilitzo
  • fossilitzes
  • fossilitza
  • fossilitzem
  • fossilitzeu
  • fossilitzen
  • perfet
     
  • he fossilitzat
  • has fossilitzat
  • ha fossilitzat
  • hem fossilitzat
  • heu fossilitzat
  • han fossilitzat
  • imperfet
     
  • fossilitzava
  • fossilitzaves
  • fossilitzava
  • fossilitzàvem
  • fossilitzàveu
  • fossilitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia fossilitzat
  • havies fossilitzat
  • havia fossilitzat
  • havíem fossilitzat
  • havíeu fossilitzat
  • havien fossilitzat
  • passat
    simple
  • fossilitzí
  • fossilitzares
  • fossilitzà
  • fossilitzàrem
  • fossilitzàreu
  • fossilitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí fossilitzat
  • hagueres fossilitzat
  • hagué fossilitzat
  • haguérem fossilitzat
  • haguéreu fossilitzat
  • hagueren fossilitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig fossilitzar
  • vas fossilitzar
  • va fossilitzar
  • vam fossilitzar
  • vau fossilitzar
  • van fossilitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver fossilitzat
  • vas haver fossilitzat
  • va haver fossilitzat
  • vam haver fossilitzat
  • vau haver fossilitzat
  • van haver fossilitzat
  • futur
     
  • fossilitzaré
  • fossilitzaràs
  • fossilitzarà
  • fossilitzarem
  • fossilitzareu
  • fossilitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré fossilitzat
  • hauràs fossilitzat
  • haurà fossilitzat
  • haurem fossilitzat
  • haureu fossilitzat
  • hauran fossilitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • fossilitzaria
  • fossilitzaries
  • fossilitzaria
  • fossilitzaríem
  • fossilitzaríeu
  • fossilitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria fossilitzat
  • hauries fossilitzat
  • hauria fossilitzat
  • hauríem fossilitzat
  • hauríeu fossilitzat
  • haurien fossilitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera fossilitzat
  • hagueres fossilitzat
  • haguera fossilitzat
  • haguérem fossilitzat
  • haguéreu fossilitzat
  • hagueren fossilitzat

subjuntiu

  • present
     
  • fossilitzi
  • fossilitzis
  • fossilitzi
  • fossilitzem
  • fossilitzeu
  • fossilitzin
  • imperfet
     
  • fossilitzés
  • fossilitzessis
  • fossilitzés
  • fossilitzéssim
  • fossilitzéssiu
  • fossilitzessin
  • perfet
     
  • hagi fossilitzat
  • hagis fossilitzat
  • hagi fossilitzat
  • hàgim fossilitzat
  • hàgiu fossilitzat
  • hagin fossilitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués fossilitzat
  • haguessis fossilitzat
  • hagués fossilitzat
  • haguéssim fossilitzat
  • haguéssiu fossilitzat
  • haguessin fossilitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • fossilitza
  • fossilitzi
  • fossilitzem
  • fossilitzeu
  • fossilitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: fossilitzar
  • Perfet:   haver fossilitzat
  •   gerundi

     

  • Present: fossilitzant
  • Perfet:   havent fossilitzat
  • participi

     

  • fossilitzat
  • fossilitzada
  • fossilitzats
  • fossilitzades