conjugació del verb formalitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • formalitzo
  • formalitzes
  • formalitza
  • formalitzem
  • formalitzeu
  • formalitzen
  • perfet
     
  • he formalitzat
  • has formalitzat
  • ha formalitzat
  • hem formalitzat
  • heu formalitzat
  • han formalitzat
  • imperfet
     
  • formalitzava
  • formalitzaves
  • formalitzava
  • formalitzàvem
  • formalitzàveu
  • formalitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia formalitzat
  • havies formalitzat
  • havia formalitzat
  • havíem formalitzat
  • havíeu formalitzat
  • havien formalitzat
  • passat
    simple
  • formalitzí
  • formalitzares
  • formalitzà
  • formalitzàrem
  • formalitzàreu
  • formalitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí formalitzat
  • hagueres formalitzat
  • hagué formalitzat
  • haguérem formalitzat
  • haguéreu formalitzat
  • hagueren formalitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig formalitzar
  • vas formalitzar
  • va formalitzar
  • vam formalitzar
  • vau formalitzar
  • van formalitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver formalitzat
  • vas haver formalitzat
  • va haver formalitzat
  • vam haver formalitzat
  • vau haver formalitzat
  • van haver formalitzat
  • futur
     
  • formalitzaré
  • formalitzaràs
  • formalitzarà
  • formalitzarem
  • formalitzareu
  • formalitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré formalitzat
  • hauràs formalitzat
  • haurà formalitzat
  • haurem formalitzat
  • haureu formalitzat
  • hauran formalitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • formalitzaria
  • formalitzaries
  • formalitzaria
  • formalitzaríem
  • formalitzaríeu
  • formalitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria formalitzat
  • hauries formalitzat
  • hauria formalitzat
  • hauríem formalitzat
  • hauríeu formalitzat
  • haurien formalitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera formalitzat
  • hagueres formalitzat
  • haguera formalitzat
  • haguérem formalitzat
  • haguéreu formalitzat
  • hagueren formalitzat

subjuntiu

  • present
     
  • formalitzi
  • formalitzis
  • formalitzi
  • formalitzem
  • formalitzeu
  • formalitzin
  • imperfet
     
  • formalitzés
  • formalitzessis
  • formalitzés
  • formalitzéssim
  • formalitzéssiu
  • formalitzessin
  • perfet
     
  • hagi formalitzat
  • hagis formalitzat
  • hagi formalitzat
  • hàgim formalitzat
  • hàgiu formalitzat
  • hagin formalitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués formalitzat
  • haguessis formalitzat
  • hagués formalitzat
  • haguéssim formalitzat
  • haguéssiu formalitzat
  • haguessin formalitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • formalitza
  • formalitzi
  • formalitzem
  • formalitzeu
  • formalitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: formalitzar
  • Perfet:   haver formalitzat
  •   gerundi

     

  • Present: formalitzant
  • Perfet:   havent formalitzat
  • participi

     

  • formalitzat
  • formalitzada
  • formalitzats
  • formalitzades