conjugació del verb fitxar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • fitxo
  • fitxes
  • fitxa
  • fitxem
  • fitxeu
  • fitxen
  • perfet
     
  • he fitxat
  • has fitxat
  • ha fitxat
  • hem fitxat
  • heu fitxat
  • han fitxat
  • imperfet
     
  • fitxava
  • fitxaves
  • fitxava
  • fitxàvem
  • fitxàveu
  • fitxaven
  • plusquamperfet
     
  • havia fitxat
  • havies fitxat
  • havia fitxat
  • havíem fitxat
  • havíeu fitxat
  • havien fitxat
  • passat
    simple
  • fitxí
  • fitxares
  • fitxà
  • fitxàrem
  • fitxàreu
  • fitxaren
  • passat
    anterior
  • haguí fitxat
  • hagueres fitxat
  • hagué fitxat
  • haguérem fitxat
  • haguéreu fitxat
  • hagueren fitxat
  • passat
    perifràstic
  • vaig fitxar
  • vas fitxar
  • va fitxar
  • vam fitxar
  • vau fitxar
  • van fitxar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver fitxat
  • vas haver fitxat
  • va haver fitxat
  • vam haver fitxat
  • vau haver fitxat
  • van haver fitxat
  • futur
     
  • fitxaré
  • fitxaràs
  • fitxarà
  • fitxarem
  • fitxareu
  • fitxaran
  • futur
    perfet
  • hauré fitxat
  • hauràs fitxat
  • haurà fitxat
  • haurem fitxat
  • haureu fitxat
  • hauran fitxat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • fitxaria
  • fitxaries
  • fitxaria
  • fitxaríem
  • fitxaríeu
  • fitxarien
  • condicional perfet
     
  • hauria fitxat
  • hauries fitxat
  • hauria fitxat
  • hauríem fitxat
  • hauríeu fitxat
  • haurien fitxat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera fitxat
  • hagueres fitxat
  • haguera fitxat
  • haguérem fitxat
  • haguéreu fitxat
  • hagueren fitxat

subjuntiu

  • present
     
  • fitxi
  • fitxis
  • fitxi
  • fitxem
  • fitxeu
  • fitxin
  • imperfet
     
  • fitxés
  • fitxessis
  • fitxés
  • fitxéssim
  • fitxéssiu
  • fitxessin
  • perfet
     
  • hagi fitxat
  • hagis fitxat
  • hagi fitxat
  • hàgim fitxat
  • hàgiu fitxat
  • hagin fitxat
  • plusquamperfet
     
  • hagués fitxat
  • haguessis fitxat
  • hagués fitxat
  • haguéssim fitxat
  • haguéssiu fitxat
  • haguessin fitxat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • fitxa
  • fitxi
  • fitxem
  • fitxeu
  • fitxin
  •  infinitiu

     

  • Present: fitxar
  • Perfet:   haver fitxat
  •   gerundi

     

  • Present: fitxant
  • Perfet:   havent fitxat
  • participi

     

  • fitxat
  • fitxada
  • fitxats
  • fitxades