conjugació del verb finançar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
començar

indicatiu

  • present
     
  • finanço
  • finances
  • finança
  • financem
  • financeu
  • financen
  • perfet
     
  • he finançat
  • has finançat
  • ha finançat
  • hem finançat
  • heu finançat
  • han finançat
  • imperfet
     
  • finançava
  • finançaves
  • finançava
  • finançàvem
  • finançàveu
  • finançaven
  • plusquamperfet
     
  • havia finançat
  • havies finançat
  • havia finançat
  • havíem finançat
  • havíeu finançat
  • havien finançat
  • passat
    simple
  • finan
  • finançares
  • finançà
  • finançàrem
  • finançàreu
  • finançaren
  • passat
    anterior
  • haguí finançat
  • hagueres finançat
  • hagué finançat
  • haguérem finançat
  • haguéreu finançat
  • hagueren finançat
  • passat
    perifràstic
  • vaig finançar
  • vas finançar
  • va finançar
  • vam finançar
  • vau finançar
  • van finançar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver finançat
  • vas haver finançat
  • va haver finançat
  • vam haver finançat
  • vau haver finançat
  • van haver finançat
  • futur
     
  • finançaré
  • finançaràs
  • finançarà
  • finançarem
  • finançareu
  • finançaran
  • futur
    perfet
  • hauré finançat
  • hauràs finançat
  • haurà finançat
  • haurem finançat
  • haureu finançat
  • hauran finançat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • finançaria
  • finançaries
  • finançaria
  • finançaríem
  • finançaríeu
  • finançarien
  • condicional perfet
     
  • hauria finançat
  • hauries finançat
  • hauria finançat
  • hauríem finançat
  • hauríeu finançat
  • haurien finançat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera finançat
  • hagueres finançat
  • haguera finançat
  • haguérem finançat
  • haguéreu finançat
  • hagueren finançat

subjuntiu

  • present
     
  • financi
  • financis
  • financi
  • financem
  • financeu
  • financin
  • imperfet
     
  • financés
  • financessis
  • financés
  • financéssim
  • financéssiu
  • financessin
  • perfet
     
  • hagi finançat
  • hagis finançat
  • hagi finançat
  • hàgim finançat
  • hàgiu finançat
  • hagin finançat
  • plusquamperfet
     
  • hagués finançat
  • haguessis finançat
  • hagués finançat
  • haguéssim finançat
  • haguéssiu finançat
  • haguessin finançat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • finança
  • financi
  • financem
  • financeu
  • financin
  •  infinitiu

     

  • Present: finançar
  • Perfet:   haver finançat
  •   gerundi

     

  • Present: finançant
  • Perfet:   havent finançat
  • participi

     

  • finançat
  • finançada
  • finançats
  • finançadrs