conjugació del verb fiblar

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • fiblo
  • fibles
  • fibla
  • fiblem
  • fibleu
  • fiblen
  • perfet
     
  • he fiblat
  • has fiblat
  • ha fiblat
  • hem fiblat
  • heu fiblat
  • han fiblat
  • imperfet
     
  • fiblava
  • fiblaves
  • fiblava
  • fiblàvem
  • fiblàveu
  • fiblaven
  • plusquamperfet
     
  • havia fiblat
  • havies fiblat
  • havia fiblat
  • havíem fiblat
  • havíeu fiblat
  • havien fiblat
  • passat
    simple
  • fiblí
  • fiblares
  • fiblà
  • fiblàrem
  • fiblàreu
  • fiblaren
  • passat
    anterior
  • haguí fiblat
  • hagueres fiblat
  • hagué fiblat
  • haguérem fiblat
  • haguéreu fiblat
  • hagueren fiblat
  • passat
    perifràstic
  • vaig fiblar
  • vas fiblar
  • va fiblar
  • vam fiblar
  • vau fiblar
  • van fiblar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver fiblat
  • vas haver fiblat
  • va haver fiblat
  • vam haver fiblat
  • vau haver fiblat
  • van haver fiblat
  • futur
     
  • fiblaré
  • fiblaràs
  • fiblarà
  • fiblarem
  • fiblareu
  • fiblaran
  • futur
    perfet
  • hauré fiblat
  • hauràs fiblat
  • haurà fiblat
  • haurem fiblat
  • haureu fiblat
  • hauran fiblat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • fiblaria
  • fiblaries
  • fiblaria
  • fiblaríem
  • fiblaríeu
  • fiblarien
  • condicional perfet
     
  • hauria fiblat
  • hauries fiblat
  • hauria fiblat
  • hauríem fiblat
  • hauríeu fiblat
  • haurien fiblat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera fiblat
  • hagueres fiblat
  • haguera fiblat
  • haguérem fiblat
  • haguéreu fiblat
  • hagueren fiblat

subjuntiu

  • present
     
  • fibli
  • fiblis
  • fibli
  • fiblem
  • fibleu
  • fiblin
  • imperfet
     
  • fiblés
  • fiblessis
  • fiblés
  • fibléssim
  • fibléssiu
  • fiblessin
  • perfet
     
  • hagi fiblat
  • hagis fiblat
  • hagi fiblat
  • hàgim fiblat
  • hàgiu fiblat
  • hagin fiblat
  • plusquamperfet
     
  • hagués fiblat
  • haguessis fiblat
  • hagués fiblat
  • haguéssim fiblat
  • haguéssiu fiblat
  • haguessin fiblat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • fibla
  • fibli
  • fiblem
  • fibleu
  • fiblin
  •  infinitiu

     

  • Present: fiblar
  • Perfet:   haver fiblat
  •   gerundi

     

  • Present: fiblant
  • Perfet:   havent fiblat
  • participi

     

  • fiblat
  • fiblada
  • fiblats
  • fiblades