conjugació del verb feminitzar

verb I -a conjugació
verb conjugat com
cantar

indicatiu

  • present
     
  • feminitzo
  • feminitzes
  • feminitza
  • feminitzem
  • feminitzeu
  • feminitzen
  • perfet
     
  • he feminitzat
  • has feminitzat
  • ha feminitzat
  • hem feminitzat
  • heu feminitzat
  • han feminitzat
  • imperfet
     
  • feminitzava
  • feminitzaves
  • feminitzava
  • feminitzàvem
  • feminitzàveu
  • feminitzaven
  • plusquamperfet
     
  • havia feminitzat
  • havies feminitzat
  • havia feminitzat
  • havíem feminitzat
  • havíeu feminitzat
  • havien feminitzat
  • passat
    simple
  • feminitzí
  • feminitzares
  • feminitzà
  • feminitzàrem
  • feminitzàreu
  • feminitzaren
  • passat
    anterior
  • haguí feminitzat
  • hagueres feminitzat
  • hagué feminitzat
  • haguérem feminitzat
  • haguéreu feminitzat
  • hagueren feminitzat
  • passat
    perifràstic
  • vaig feminitzar
  • vas feminitzar
  • va feminitzar
  • vam feminitzar
  • vau feminitzar
  • van feminitzar
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver feminitzat
  • vas haver feminitzat
  • va haver feminitzat
  • vam haver feminitzat
  • vau haver feminitzat
  • van haver feminitzat
  • futur
     
  • feminitzaré
  • feminitzaràs
  • feminitzarà
  • feminitzarem
  • feminitzareu
  • feminitzaran
  • futur
    perfet
  • hauré feminitzat
  • hauràs feminitzat
  • haurà feminitzat
  • haurem feminitzat
  • haureu feminitzat
  • hauran feminitzat

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • feminitzaria
  • feminitzaries
  • feminitzaria
  • feminitzaríem
  • feminitzaríeu
  • feminitzarien
  • condicional perfet
     
  • hauria feminitzat
  • hauries feminitzat
  • hauria feminitzat
  • hauríem feminitzat
  • hauríeu feminitzat
  • haurien feminitzat
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera feminitzat
  • hagueres feminitzat
  • haguera feminitzat
  • haguérem feminitzat
  • haguéreu feminitzat
  • hagueren feminitzat

subjuntiu

  • present
     
  • feminitzi
  • feminitzis
  • feminitzi
  • feminitzem
  • feminitzeu
  • feminitzin
  • imperfet
     
  • feminitzés
  • feminitzessis
  • feminitzés
  • feminitzéssim
  • feminitzéssiu
  • feminitzessin
  • perfet
     
  • hagi feminitzat
  • hagis feminitzat
  • hagi feminitzat
  • hàgim feminitzat
  • hàgiu feminitzat
  • hagin feminitzat
  • plusquamperfet
     
  • hagués feminitzat
  • haguessis feminitzat
  • hagués feminitzat
  • haguéssim feminitzat
  • haguéssiu feminitzat
  • haguessin feminitzat

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • feminitza
  • feminitzi
  • feminitzem
  • feminitzeu
  • feminitzin
  •  infinitiu

     

  • Present: feminitzar
  • Perfet:   haver feminitzat
  •   gerundi

     

  • Present: feminitzant
  • Perfet:   havent feminitzat
  • participi

     

  • feminitzat
  • feminitzada
  • feminitzats
  • feminitzades