conjugació del verb farcir

Enxaneta.info utilitza 'cookies' de tercers per a recollir informació sobre les seves visites. Si continueu navegant, considerem que n'accepteu el seu ús. Entesos!
Més informació.

verb III -a conjugació
verb conjugat com
servir

indicatiu

  • present
     
  • farceixo
  • farceixes
  • farceix
  • farcim
  • farciu
  • farceixen
  • perfet
     
  • he farcit
  • has farcit
  • ha farcit
  • hem farcit
  • heu farcit
  • han farcit
  • imperfet
     
  • farcia
  • farcies
  • farcia
  • farcíem
  • farcíeu
  • farcien
  • plusquamperfet
     
  • havia farcit
  • havies farcit
  • havia farcit
  • havíem farcit
  • havíeu farcit
  • havien farcit
  • passat
    simple
  • farcí
  • farcires
  • farcí
  • farcírem
  • farcíreu
  • farciren
  • passat
    anterior
  • haguí farcit
  • hagueres farcit
  • hagué farcit
  • haguérem farcit
  • haguéreu farcit
  • hagueren farcit
  • passat
    perifràstic
  • vaig farcir
  • vas farcir
  • va farcir
  • vam farcir
  • vau farcir
  • van farcir
  • passat anterior
    perifràstic
  • vaig haver farcit
  • vas haver farcit
  • va haver farcit
  • vam haver farcit
  • vau haver farcit
  • van haver farcit
  • futur
     
  • farciré
  • farciràs
  • farcirà
  • farcirem
  • farcireu
  • farciran
  • futur
    perfet
  • hauré farcit
  • hauràs farcit
  • haurà farcit
  • haurem farcit
  • haureu farcit
  • hauran farcit

condicional (els temps condicionals es consideren temps de l'indicatiu)

  • condicional
     
  • farciria
  • farciries
  • farciria
  • farciríem
  • farciríeu
  • farcirien
  • condicional perfet
     
  • hauria farcit
  • hauries farcit
  • hauria farcit
  • hauríem farcit
  • hauríeu farcit
  • haurien farcit
  • condicional
    perfet [2]
  • haguera farcit
  • hagueres farcit
  • haguera farcit
  • haguérem farcit
  • haguéreu farcit
  • hagueren farcit

subjuntiu

  • present
     
  • farceixi
  • farceixis
  • farceixi
  • farcim
  • farciu
  • farceixin
  • imperfet
     
  • farcís
  • farcissis
  • farcís
  • farcíssim
  • farcíssiu
  • farcissin
  • perfet
     
  • hagi farcit
  • hagis farcit
  • hagi farcit
  • hàgim farcit
  • hàgiu farcit
  • hagin farcit
  • plusquamperfet
     
  • hagués farcit
  • haguessis farcit
  • hagués farcit
  • haguéssim farcit
  • haguéssiu farcit
  • haguessin farcit

imperatiu          formes no personals

  • imperatiu

     

  • farceix
  • farceixi
  • farcim
  • farciu
  • farceixin
  •  infinitiu

     

  • Present: farcir
  • Perfet:   haver farcit
  •   gerundi

     

  • Present: farcint
  • Perfet:   havent farcit
  • participi

     

  • farcit
  • farcida
  • farcits
  • farcides